۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱:۲۸
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83725414
۰ نفر

برچسب‌ها

لبنان پرداخت اوراق قرضه خارجی را متوقف می کند

تهران- ایرنا- وزارت دارایی لبنان روز دوشنبه اعلام کرد که پرداخت تمامی اوراق قرضه «یوروبوند» با ارزهای خارجی را در چارچوب تجدید ساختار بدهی های خود متوقف خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لبنان شاهد فروپاشی پرشتاب اقتصادی است که ذخایر ارزی این کشور را تهدید می کند.  

لبنان در آغاز ماه جاری میلادی برای نخستین بار پرداخت اوراق یوروبوند به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار را عقب انداخت و تاکید کرد که برای گفت وگو با طلبکاران خارجی در خصوص تجدید ساختار کلی بدهی ها با توجه به کاهش ذخایر ارزی تلاش می کند.

وزارت دارایی لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که در پی تعلیق پرداخت اوراق قرضه یوروبوند در ماه مارس به منظور حمایت از ذخایر ارزی خارجی و نیز با توجه به افزایش فشار برای دسترسی به ارزهای خارجی، دولت تصمیم به توقف پرداخت تمامی اوراق قرضه یوروبوند  با دلار آمریکا گرفت که قرار بود پرداخت آن به صورت مرحله ای تا سال ۲۰۳۵ انجام شود.

در این بیانیه آمده است که دولت هرگونه تدابیری را که لازم بداند برای مدیریت ذخایر محدود ارزی لبنان، با درایت و احتیاط  اتخاذ خواهد کرد.

لبنان تحت فشار بدهی هایی به ارزش ۹۲ میلیارد دلار است که بنا به اعلام سازمان اعتبار سنجی «استاندارد اند پورز» حدود ۱۷۰ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد که این بالاترین حد در جهان به شمار می رود.

هفتم ماه جاری میلادی نیز حسن دیاب نخست وزیر لبنان اعلام کرد که ذخایر (ارزی) به حد بحرانی و خطرناک رسیده و دولت را وادار ساخته است تا بدهی های نهم مارس شامل اوراق قرضه به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و سودهای آن را  تعلیق کند.

دولت لبنان تاکید کرده که برای تجدید ساختار بدهی هایش از طریق گفت وگو با تمامی طلبکارن تلاش خواهد کرد.

یوروبوند سندها یا اوراق قرضه دولتی است که از طرف شرکت ها و کشورهای اروپایی به لبنان اعطا شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =