الخزعلی: ائتلاف الفتح به آسیب دیدگان کرونا کمک کند

بغداد – ایرنا – «قیس الخزعلی»، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز دوشنبه از اعضای ائتلاف الفتح و فراکسیون پارلمانی صادقون خواست تا بخشی از حقوق ماهیانه خود را به خانواده های آسیب دیده از بحران ویروس کرونا اهدا کنند.

به گزارش پایگاه «ناس نیوز»، الخزعلی با انتشار پیامی در توییتر خود همچنین خواستار کمک و همکاری با نهادهای دولتی برای تجهیز بیمارستان های میدانی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا و یا قرنطینه افراد مشکوک به ابتلا در این مراکز شد.

وی گفت که با توجه به شرایط ویژه ای که ملت ما در نتیجه تهدید شیوع ویروس کرونا در آن به سر می برند و اوضاع دشوار زندگی که بر اقشار بزرگی از جامعه تحمیل شده است، برای دستیابی به همبستگی اجتماعی باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و به یکدیگر کمک کنیم تا با کمترین آسیب ممکن بر این بحران چیره شد.

الخزعلی افزود: طبق فرمایش خداوند متعال (و تعاونوا علی البر والتقوی ) از تمامی کادرها، سازمان ها، اعضای جنبش عصائب الحق و نیز همه دوستداران و ابتدا از شخص دبیرکل دعوت می کنم که هر شخص با توجه به توانایی و امکانات خود داوطلبانه به هر میزان که می تواند در این راه کمک کند.

دبیرکل عصائب اهل الحق این موارد را به شرح زیر اعلام کرد:
۱- همکاری با نهادهای دولتی از جمله الحشدالشعبی و همچنین شرکت ها و موسسه های ویژه در تجهیز بیمارستان های میدانی برای معالجه مبتلایان به ویروس کرونا یا کمک به اماکن قرنطینه ای.

۲- از اعضای ائتلاف الفتح به طور کلی و فراکسیون صادقون به شکل خصوصی درخواست دارم که بخشی از حقوق خود را به خانواده هایی که نان آور ندارند و یا در زندگی خود به دستمزد روزانه متکی هستند و اکنون به دلیل منع آمد و شد تحت تاثیر قرار گرفته اند، اهدا کنند.

۳- از کلیه نهادهای و نیروهای عصائب اهل الحق می خواهم که در هماهنگی با ادارات بهداشت و سایر طرف های ذیربط در پویش داوطلبانه ضدعفونی کردن و از جمله تلاش های انسان دوستانه مشابه که به آن ها نیاز است و برای انجام آنها کمبود نیروی انسانی وجود دارد، شرکت کنند.

الخزعلی همچنین از آحاد ملت عراق خواست تا جایی که می توانند به بستگان، دوستان و همسایگان خود کمک کنند، باشد که خداوند متعال همه ما را مورد رحمت و لطف خود قرار دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha