۲۰ راهبرد سازمان منطقه آزاد اروند در تحقق جهش تولید در سال جاری اعلام شد

آبادان - ایرنا - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند از ارائه ۲۰ راهبرد به معاونت سرمایه گذاری این سازمان، برای تحقق جهش تولید در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند اسماعیل زمانی دوشنبه با اشاره به نام گذاری سال ۱۳۹۹ توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید، ضمن ارائه ۲۰ راهبرد توسط سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: با ابلاغ این ۲۰ راهبرد به معاونت سرمایه گذاری امیدواریم شاهد رشد و تحقق جهش تولید در منطقه، باشیم.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند ۲۰ راهبرد در نظر گرفته شده را به شرح زیر برشمرد:

۱- استفاده از ایده ها و تحقیقات دانشجویان و جوانان منطقه در مرکز نوآوری و فن آوری منطقه و تقویت و توسعه استارتاپ ها تخصصی صنعت.

۲- توجه ویژه به توسعه صنایع دانش بنیان در منطقه از طریق برنامه ریزی جهت افزایش شرکت های فناور و هایتک، راهبرد دیگر خواهد بود.

 ۳- تاکید بر فعال سازی و توسعه ظرفیت خالی واحدهای تولیدی با رویکرد صادارت.

۴- حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی جهت ارتقاء تکنولوژی و به روز رسانی ماشین آلات.
 
۵- تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای کسب و کار و تجارت و صنعت از طریق حذف بوروکراسی اداری و قوانین دست و پاگیر.

۶- مدیریت واردات و مبارزه جدی و مضاعف نسبت به سال گذشته با قاچاق کالا و جلوگیری از کالاهای غیر مجاز.

۷- جلوگیری از خام فروشی و عدم اعطای مجوز صادارت به مواد خام مورد نیاز واحدهای تولیدی.

۸- تسهیل و حذف بوروکراسی  گمرکی جهت ورود مواد اولیه ، ماشین آلات و قطعات مورد نیاز بخش تولیدی و صنعت.

۹- ارتباط تنگاتنگ و تخصصی با دانشگاهها جهت ارائه ایده ها و حمایت از طرح تحقیقاتی بخش صنعت در راستای جهش تولید.

۱۰- تشکیل کارگروه تسهیل بخش تولید منطقه با محوریت اتاق های بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی خرمشهر و آبادان جهت رفع موانع تولید و جهش آن.

۱۱- تشکیل کارگروه احیای  کشاورزی منطقه به منظور توسعه بخش کشاورزی و شیلات منطقه بعنوان یک الویت از طریق رفع موانع آنها، تسهیل در صدور مجوز، توسعه و ایجاد گلخانه ها و پرورش ماهی در کانال و قفس، پرورش بوقلمون، شتر و تولید عسل و ...

۱۲- همکاری تنگاتنگ و هماهنگی با شرکت توسعه سرمایه گذاری منطقه در جهت تحقق زنجیره تامین در تولید شامل ( تامین مواد اولیه، تهیه ماشین آلات- بازاریابی ، لجستیک و صادارت کالاهای تولیدی).

۱۳- استفاده از ظرفیت مشاوران و متخصصان منطقه ای ، استانی و ملی جهت اصلاح مدیریت و کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی در جهت رسیدن به ظرفیت اسمی.

١۴- ایجاد ارتباط بین زنجیره های تولید و بازار مصرف با محوریت بخش خصوصی،  فراخوان بخش خصوصی شامل اتاق های بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی، اتاق اصناف و شرکت های خدمات صادارت در جهت هماهنگی بازاریابی و فروش و حضور فعال در نمایشگاههای ملی و بین المللی.

١۵- شناسایی واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰٪ و حمایت و صیانت از آنها جهت راه اندازی در سال ۹۹.

١۶- علاوه بر منابع داخلی منطقه پیگیری جدی جهت دریافت و استفاده از تسهیلات فنی و اعتباری استانی و ملی جهت حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی منطقه.

١٧- باز شناسی تسهیلات، خدمات و اعتبارات ویژه گمرکی ، قابل ارائه به واحدهای صنعتی و تولیدی و اعطای آنها از جمله اصلاح و تکمیل مکرر لیست کالاهای معاف از ثبت سفارش.

١٨- حمایت از صنایع کوچک و خانه محور (مشاغل خانگی) و استفاده از منابع داخلی و ملی جهت تکمیل زنجیره تولید و فروش آنها.

١٩- تشکیل و راه اندازی میزهای تخصصی صنعت در اتاق های بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستانهای آبادان و خرمشهر.

٢٠- تعیین تکلیف واحدهای تولیدی که توسط بانک ها تملک گردیده و اولویت واگذاری آنها به سرمایه گذاران در سال ۹۹.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =