سرعت شیوع کرونا در ساوه کاهش یافته است

ساوه - ایرنا - فرماندار ساوه گفت: سرعت شیوع ویروس کرونا در شهرستان نسبت به هفته‌های گذشته روند کاهشی را نشان می دهد.

«علی میرزایی» روز دوشنبه به ایرنا، گفت: کاهش شیوع کرونا در ساوه را می توان از میزان ورود افراد مبتلا به بیمارستان های شهر درک کرد و امیدواریم مردم هم با رعایت موازین بهداشتی، ماندن در منازل و تداوم تعطیلی بازار و مراکز عمده فروش شهر همچنان این روند تداوم یابد.

وی در عین حال تاکید کرد: البته این وضعیت به معنای شکست کرونا نیست و در صورت رعایت نکردن توصیه های بهداشتی و مصوبات قرارگاه پدافند زیستی از سوی مردم، ممکن است دوباره به پیک شیوع کرونا در ساوه بازگردیم.
میرزایی افزود: مبارزه با کرونا مستلزم عزم عمومی و همگانی با مشارکت دستگاههای اجرایی و حاکمیتی از یک سو و همراهی مردم است که در این زمینه ضمن اجرای برنامه های پیشگیرانه و بازدارنده از قبیل تب سنجی و کنترل مبادی ورودی شهرستان، تعطیلی بازار و مراکز فروش، ضدعفونی عمومی شهر و اقدامات درمانی به همراهی مردم نیاز داریم.
وی گفت: مواردی از قبیل نزدیکی ساوه به ۲ کانون شیوع کرونا یعنی قم و تهران، مسیر ترانزیتی مناطق مختلف کشور با تردد هزاران خودرو از محورهای مواصلاتی و مهاجرپذیری این شهرستان سبب شده که شیوع کرونا در این منطقه شتابان شود.

فرماندار ساوه ادامه داد؛ این شرایط سبب می شود که کار مبارزه با کرونا دارای  مشکلاتی باشد اما در صورت همراهی مردم  و کسبه برای حضور نیافتن در درون شهر نسبت به قطع زنجیره انتقال این ویروس خوشبین هستیم.


معاون استاندار مرکزی گفت: از همه مردم می خواهیم نسبت به ثبت اطلاعات فردی در سامانه وزارت بهداشت اقدام کنند که کمک شایانی به شناسایی، ارائه خدمات درمانی و مهار کرونا می کند.
وی اظهار داشت: در چهار نقطه ورودی شهر  ساوه عملیات کنترل، غربالگری و تب سنجی در حال اجرا است و همه اعضای ستاد قرارگاه پدافند زیستی ساوه برای شکست این بیماری تمام توان خود را به کار بسته اند اما موفقیت به شرط همراهی مردم قابل تحقق است.
میرزایی گفت: تلاش و خدمات فداکارانه کادر درمانی، پزشکان و پرستاران بیمارستان های ساوه قابل تقدیر است و همین زحمات صادقانه سبب شده میزان بهبود و ترخیص افراد مبتلا نیز افزایش یابد.
وی از مردم ساوه درخواست کرد که همچنان نسبت به ماندن در خانه، پرهیز از دید و بازدیدهای نوروزی، بسته ماندن مغازه و فروشگاه های غیر ضروری و رعایت بهداشت اهتمام داشته باشند تا در کنار اقدامات دستگاهای اجرایی عضو قرارگاه پدافند زیستی بر این بیماری غلبه کنیم.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی تاکنون ۲۵۳ نفر در ساوه به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =