آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۱۵۰ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا به ۱۵۰ نفر تا روز چهارم فروردین ماه خبر داد.

دکتر محمود حسین پور شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: از روز گذشته تاکنون دو نفر به مجموع مبتلایان به کرونا در هرمزگان اضافه شده است.

وی افزود: از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در هرمزگان تاکنون از ۶۲۳ نفر به دلیل مشکوک بودن به این ویروس نمونه گیری شده است که آزمایش ۱۵۰ نفر مثبت بوده است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا ۱۲ مورد فوت شدند که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و هشت نفر نیز بستری هستند.

 حسین پور، بیشترین موارد مثبت کرونا را در شهرستان بندرعباس با ۷۸ نفر اعلام کرد و گفت: در کیش ۳۱، قشم ۱۴، بستک و پارسیان هر کدام دو، بندرلنگه پنج، حاجی آباد سه، جاسک یک، خمیر یک، رودان سه و میناب ۱۰ نفر مبتلا هستند.

وی، با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دستها به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا، گفت: از مردم خواستاریم تا در منزل بمانند و تنها در موارد ضروری از خانه خارج شوند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =