دستورالعمل دورکاری و ارائه خدمات به صورت غیر حضوری درقم  ابلاغ شد

قم-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به دستورالعمل رئیس اداری و استخدامی کشور پیرامون بازگشت ساعات اداری کشور به روال عادی گفت: بر این اساس دورکاری، شیفت بندی و ارائه خدمات به‌صورت غیرحضوری به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ‌ شده‌است.

محمدرضا گروسی  دوشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: دستورالعمل به‌کارگیری نیروها در قالب دورکاری در استان لازم‌الاجراست ولی شیوه اجرایی آن منوط به صلاح‌دید مسئولان دستگاه‌های اجرایی گذاشته‌ شده‌است.

وی اضافه کرد: طی بخشنامه جدید دستگاه‌های اجرایی و اداری استان می‌توانند با تشخیص مدیریت دستگاه از ۵۰ درصد نیروهای خود استفاده کنند و شیفت بندی کارکنان نیز با صلاحدید مدیر دستگاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین حضور افراد در اداره و شکل فعالیت آن‌ها با تشخیص و صلاحدید مدیریت دستگاه‌های اجرایی استان انجام خواهد شد.

گروسی افزود: اعطای مرخصی به بانوان شاغل به دلیل اهمیت حضور در خانواده در شرایط کنونی و کارمندان با دارای بیماری‌های زمینه‌ای در اولویت کار مدیران باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نسبت به کسانی که امکان دورکاری برای آن‌ها به دلیل نوع فعالیت وجود ندارد از ظرفیت اعطای مرخصی استفاده کرده و از این طریق حضور فیزیکی آن‌ها در دستگاه‌ها جبران گردد.

وی با اشاره به شکل فعالیت بانک‌های استان نیز بیان کرد: شورای عالی هماهنگی بانک‌های قم می‌توانند روال دورکاری بانک‌ها و استفاده هر چه بیشتر از بانکداری الکترونیک را در این ایام عملیاتی کنند.

گروسی در پایان گفت: هر تصمیمی که شورای عالی هماهنگی بانک‌ها نسبت به دوری کاری آن‌ها اتخاذ کنند، اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: برای کنترل شیوع ویروس کرونا نخستین مرحله از بخشنامه دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی ۲۴ اسفندماه سال گذشته به مدیران استان اعلام و هر دستگاه بر اساس وظایف و مسولیت های خود، به این بخشنامه عمل کردند.

استاندار قم امروز برای چندمین بار از احتمال بروز موج دوم شیوع کرونا در این استان ابراز نگرانی کرد و نسبت به بی توجهی به توصیه ها و تصمیمات ابلاغی برای شکست چرخه شیوع این ویروس، هشدار داد.

تا ساعت ۱۴ امروز دوشنبه چهارم فروردین‌ماه، ۵۲۷ بیمار در مراکز درمانی قم به دلیل مشکلات حاد تنفسی و بیماری کرونا بستری هستند.

 شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳۰۴۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =