صالحی: نامه هنرمندان ایرانی پژواک گسترده‌ای درغرب داشته است

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به نامه اخیر جمعی از هنرمندان ایرانی در مورد تحریم‌ها به ویژه با توجه به همه‌ گیری کرونا نوشت: این نامه را پژواک گسترده‌ای در غرب داشته است.

«سیدعباس صالحی» در این پیام تاکید کرده است که مردم ایران امروز با دو بحران مواجه هستند، بحران مشترکی به نام کرونا که می شناسید و بحران تحریم که کاش هرگز نشناسید.

وی همچنین هنرمندان را در کنار مدافعان سلامت دانسته است.

جمعی از هنرمندان ایرانی روز اول فروردین ۱۳۹۹ در پی شیوع ویروس کرونا متنی را خطاب به هنرمندان جهانی منتشر و در آن ضمن اشاره به تحریم‌های علیه ایران اعلام کردند: برای ما هنرمندان ایرانی، اکنون مهم است بدانیم شما هنرمندان جهان درمورد وضعیت بیماران کرونایی، کودکان و سالخوردگان در آستانه ابتلا و کمبودهای خسارت بار جامعه پزشکی ایران در این بحران، چه فکر می‌کنید، چه می‌گویید و چه می‌کنید.

آنها در این متن افزودند: آیا پاسخ ملت ایران به این پرسش تاریخی در شرایطی که راه تنفس‌اش در چنگ یک تحریم جهانی بسته شده، می‌تواند شبیه به پاسخ ملت‌های دیگر باشد؟ آیا این یک توقع منطقی نیست که پاسخ هنرمندان آزاده جهان به پرسش کرونا نیز در شرایطی که این خطر تا پشت در خانه‌هایشان آمده پاسخی متفاوت و تاثیرگذارتر از پاسخ سیاستمداران و قدرتمندان باشد؟   

حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی نیز دیروز (سوم فروردین) در صفحه شخصی خود در توییتر و به زبان انگلیسی و در ادامه پیام هنرمندان ایرانی به هنرمندان سراسر جهان، نوشت: مردم ایران با بحران کرونا و درعین حال تحریم‌های ناعادلانه‌ تحمیلی روبروهستند. برای ما مهم است ببینیم درحالی که تعداد زیادی از مبتلایان ما در نوبت درمان به انتظار نشسته‌اند و از کمبود تجهیزات پزشکی رنج می‌برند، آیا اقدام حمایتگرانه‌ای از طرف شما انجام خواهد شد؟

این نامه با واکنش هایی از جمله نامه انجمن ملی سینماگران ایتالیایی در همدردی با مردم و هنرمندان ایرانی و محکومیت تحریم‌های ضد ایران در شرایط کنونی همراه بوده است.

شایان ذکر است که کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز دوشنبه در باره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به این بیماری در کشور به ۲۳ هزار و ۴۹ نفر رسید که 1812 نفر فوت و 8376 نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =