استاندار کرمان: خسارت‌های ناشی از سیل جنوب به استانداری اعلام شود

جیرفت - ایرنا - استاندار کرمان گفت: تمامی ادارات و نهادها موظف به برآورد هرچه سریعتر خسارات ناشی از سیل در شهرستان‌های جنوبی و ارائه به ستاد مدیریت بحران استانداری هستند.

محمد جواد فدائی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان رودبار جنوب افزود: توزیع اقلام امدادی، موادغذایی، سرعت بخشی به مرمت جاده‌های اصلی و فرعی، استفاده از ظرفیت بالگرد در استان و جمع آوری احشام تلف شده از جمله تصمیمات این نشست است.

تاکید استاندار کرمان بر رفع مشکلات و جبران خسارات وارده ناشی از سیل 

این نشست با حضور فرمانداران رودبارجنوب، جیرفت و مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان، مدیر عامل هلال احمر استان، و جمعی از مسوولان استانی و محلی برگزار شد و تمهیدات لازم برای کمک به سیل‌زده‌های رودبار جنوب در دستور کار قرار گرفت.

 استاندارکرمان امروز در سفر به شهرستان رودبار جنوب از شهر زهکلوت و روستاهای سیل‌زده بخش جازموریان از جمله ریگک و دشت‌ناز  و جاده آسیب دیده زهکلوت_ایرانشهر بازدید کرد.

 فدائی پس از گفت و گو با مردم در روستاها و شهر زهکلوت در جلسه‌ای در بخشداری جازموریان درخواست‌های اهالی را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

 استاندار پیش از ظهر امروز نیز در فرمانداری رودبار با حضور فرمانداران شهرستان‌های جنوبی و مدیران کل مدیریت بحران و هلال احمر، راه و شهرسازی  و راهداری، کشاورزی جنوب استان و مسوولان محلی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده را بررسی کرد. 

به گفته مسعود جمیلی کرمانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان، سیلاب ۵۴۰ میلیارد ریال خسارت به جاده‌های این منطقه وارد کرده است.

همچنین بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های فصلی ۱۹۰ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های کشاورزی، جاده‌ای، منازل مسکونی و تاسیسات شهری عنبرآباد وارده کرده است.

برآورد خسارت‌های ناشی از سیل جنوب کرمان توسط تیم‌های کارشناسی مختلفی در دست بررسی است و متعاقبا اعلام می‌شود.