سخنگوی دستگاه قضا از گروه‌های جهادی برای تولید اقلام بهداشتی قدردانی کرد

تهران - ایرنا - رییس حوزه ریاست و سخنگوی قوه قضاییه به نمایندگی از سوی رییس قوه قضائیه با حضور در مجتمع فرهنگی دانشجویی ۱۳ آبان (لانه جاسوسی)، از تلاش‌های گروه‌های جهادی در تولید انواع اقلام بهداشتی قدردانی کرد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی  در این بازدید در جریان توضیحات تولید کنندگان در زمینه تولیدات اقلام بهداشتی قرار گرفت و اظهار کرد: این اقدام پاسخی به رهنمود مقام معظم رهبری است که فرمودند ما بایستی قوی شویم و این حرکت شما یکی از مصادیق ساختن ایران قوی است.

وی با بیان اینکه برای ساختن ایران قوی باید در عرصه‌های مختلف تلاش کنیم، تصریح کرد: یکی از آن‌ها حوزه بهداشت و درمان و مقابله و مدیریت مناسب رویدادها و حوادث است. چه این ویروس طبیعی باشد و چه دست ساز، ایران قوی ایرانی است که بتواند با این ویروس مقابله کند و اقدام این گروه مصداق قوی شدن ایران اسلامی ما و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است.

اسماعیلی افزود: توجه به ظرفیت قشر جوان و تحصیلکرده و مبتکر و خلاق و اهل دانش و فناوری روز و استفاده از این مکان که روزی کانون تهدید علیه جمهوری اسلامی بود، نوعی تبدیل کردن تهدید به فرصت است.

سخنگوی دستگاه قضا بیان داشت: از ناحیه خودم و رییس قوه قضائیه از شما تشکر می‌کنم و ماموریت اینجانب برای حضور در بین شما عزیزان از ناحیه رییس دستگاه قضا بود که خدمت شما برای تبریک عید و این دستاورد علمی برسم. همچنین لازم است خدمتی که به مردم انجام می‌دهید را نیز تبریک بگویم. قطعا تلاش علمی نیروهای جهادی و جهادگران که با روحیه جهادی به میدان آمدند، ماندگار خواهد بود.

وی در ادامه این بازدید در جمع نیروهای جهادی، عنوان کرد: امروز میدان جنگ ما این میدان است؛ یک عده برای مقابله با این بیماری و جلوگیری از شیوع آن در خانه مانده‌اند و جمعی دیگر همچون کادر پزشکی و درمانی و گروه‌های علمی و جهادی با کار و تلاش و خدمت رسانی مطلوب تلاش می‌کنند که این دوره به پایان برسد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به کمک‌های بانوان در انواع تولیدات، گفت: حضور بانوان را در میدان جنگ سخت و بویژه در حوزه بهداشت و درمان شاهد بوده‌ایم. در بخش‌های مختلف علمی نیز زنان در کشور موفق هستند.

دکتر علی آبادی مسئول شرکت تولید کننده اقلام بهداشتی نیز در این دیدار به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: این شرکت با تجربیات سالیان گذشته خود در کشور چین در حوزه فناوری‌های نوین در زمینه‌های مهندسی پزشکی و دارو و مواد جدید در شهر شانگ‌های و تهران مشغول فعالیت است. این شرکت موفق به صادرات تکنولوژی‌های ایرانی به بازار حوزه سلامت کشور چین نیز شده است.

وی افزود: در شرایط درگیری کشور با کرونا این شرکت با یک تیم ۴۰ نفره مسلط به زبان چینی تجربیات این کشور در مقابله با این بیماری را به مردم و مسئولان ذیربط منتقل می‌نماید و ضمنا بار دیگر با بکارگیری تکنولوژی و محصولات ایرانی که توسط اساتید دانشگاه تهران و امیرکبیر تولید می‌شوند توانسته اقلام بهداشتی را تولید نماید و برای بسته بندی و توزیع در اختیار گروهای جهادی و بسیج دانشجویی قرار داده است.

در ادامه سخنگوی قوه قضاییه با رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور دیدار کرد.

اسماعیلی نیز در این دیدار گفت: اقدام گروه‌های جهادی و استفاده از متخصصین خلاق و جوان کشور به جهت تحقیقات و پژوهش‌ها و اینکه یک محصول علمی برای مهار و مقابله با بیماری کرونا و رفع نیازمندی‌های جامعه ارائه شده، کار بسیار خوب و شایسته‌ای است.

وی با بیان اینکه در بخش سلامت تحت شرایط تحریم‌ها کارنامه موفقی ارائه داده‌ایم، گفت: احتکار کنندگان ضرر می‌کنند و با این بسیج و تولیدی که انجام شد آن‌ها مشتری‌های خود را از دست داده‌اند و نگران هستند که مخفیگاه آن‌ها برملا شود و به لحاظ کار جهادی محتکرین بازندگان این میدان هم در حوزه اقتصاد و هم در حوزه قضا و مجازات‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، هستند.

سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه ما برای روحیه گرفتن به اینجا آمده‌ایم و نه برای روحیه دادن، ادامه داد:  مجموعه‌ای که راه انداختید یک روحیه جهادی دارد و روحیه جهادی باید تبدیل به یک فرهنگ در کشور شود.

دکتر نیک روش رییس بسیج دانشجویی نیز در این دیدار مطالبه‌ای را در مورد اقلام بهداشتی که در بازار از محتکران ضبط شده است را مطرح کرد و از سخنگوی دستگاه قضا خواست که مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از زمان روی کار آمدن رییس جدید قوه قضاییه، روحیه جهادی در مجموعه قوه قضاییه جاری و ساری شده و این رفت و آمدها نیز نشاندهنده همین روحیه جهادی است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha