امدادرسانی به ۱۳۴ حادثه‌دیده در سیلاب خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به بارش‌های رگباری ۲۴ ساعت گذشته و جاری شدن سیلاب ۱۳۴ نفر توسط نیروهای امدادی و عملیاتی استان امدادرسانی شدند و ۱۲ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

سید ابوالحسن میرجلیلی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچ گونه تلفات جانی ناشی از بارندگی تاکنون در استان گزارش نشده است.

وی اظهار داشت: ۲۱ واحد مسکونی دچار آب‌ گرفتگی و امدادگران بلافاصله وارد عمل شدند که مشکل رفع شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: روان آب و سیلاب به ایل‌راه‌های عشایری و برخی قنوات کشاورزان خسارت وارد کرده که اکیپ‌های ارزیابی برای برآورد خسارت و جمع‌بندی در حال بررسی میدانی هستند.

وی ادامه داد: سدهای استان به صورت ۲۴ ساعته رصد می‌شود و مشکل خاصی در حال حاضر وجود ندارد.

میرجلیلی گفت: ستاد مدیریت بحران استان امروز به ریاست استاندار تشکیل و بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق به روستاییان، عشایر و کشاورزان به منظور پیشگیری از بروز خسارت ناشی از بارندگی تاکید شد. 

وی گفت: بارش کم‌سابقه تگرگ را در برخی شهرستان‌ها از جمله زیرکوه با حجم بزرگ داشتیم که خساراتی را به بعضی خودروها وارد کرده است.

وی تصریح کرد: براساس اعلام سازمان هواشناسی اوج بارش‌ها تا فردا صبح در شرق کشور و خراسان جنوبی ادامه دارد و ۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح چهارشنبه در استان آماده‌باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: مردم هشدارهای هواشناسی و توصیه‌ها را جدی بگیرند از جمله اینکه در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار نگیرند و از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: با توجه به کاهش محسوس دما در روزهای آتی، کشاورزان و باغداران نسبت به ایمن‌سازی مستحدثات اقدام کنند.

سامانه بارشی که از روز شنبه دوم فروردین در خراسان جنوبی فعال شد امروز در اغلب نقاط استان شدت گرفته و در برخی شهرستان‌ها موجب جاری شدن روان آب و سیلاب شده است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌های پرحجم امروز (دوشنبه) و فردا در نوار شرقی از جمله خراسان جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شمال‌ شرق کشور فعال است و شدت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =