نگرانی را جدی‌تر بگیریم، دیدوبازدید نرویم

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: حدود ۱۵۰۰ فوتی کرونایی در جهان در ۲۴ ساعت گذشته؛ نگرانی را جدی‌تر بگیریم، دیدوبازدید نرویم.

سیدعباس صالحی در این پیام افزوده است: حدود ۱۵۰۰ فوتی کرونایی در جهان در ۲۴ ساعت گذشته؛ نگرانی را جدی‌تر بگیریم. ارقام فوق ارقام اعلامی و مکشوف است.

وی افزوده است: ایتالیا با ۶۵۱، اسپانیا با ۳۷۵ و ...مرگ فقط برای همسایه نیست، هر چند مرگ همسایه هم غم‌انگیز و جانکاه است.

نگرانی را جدی‌تر بگیریم، دیدوبازدید نریم، سفر نکنیم و درخانه بمانیم.

ویروس کرونا یا کووید -۱۹ از اوایل دی گذشته در شهر ووهان استان هوبی چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به بحران جهانی تبدیل شد و اکنون بیش از ۱۵۰ کشور در جهان بیمارانی مبتلا به این بیماری دارند که هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۱۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳ هزار و ۴۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =