سامانه راهنمای پرستاری در منزل در کرمانشاه راه‌اندازی شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه‌اندازی سامانه راهنمای مراقبت پرستاری در منزل خبر داد و گفت: این سامانه به منظور افزایش سطح دسترسی و آگاهی همشهریان از چگونگی انجام مراقبت‌های پرستاری در منزل از بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا راه‌اندازی شده است.

دکتر «بهمن روشنی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متقاضیان دریافت چنین خدماتی می‌توانند با شماره ۴۱۰۰ تماس گرفته و سوالات خود را در این خصوص با کارشناسان پاسخگو مطرح کنند.
وی اظهارداشت: این سامانه در مرحله اول از ساعت هشت صبح تا ۲۰ با حضور کارشناسان پرستاری معاونت درمان پاسخگوی تماس‌ها خواهد بود.
روشنی اضافه کرد: تماس با این سامانه رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای برای تماس گیرندگان ندارد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ دوشنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۸۸ نفر بوده که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۸۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی اضافه شده است.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۳۷ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۲۶ نفر ترخیص و ۹۲ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.