۷۵۰ تخت بیمارستانی و قرنطینه به بیماران کرونایی فارس خدمات می‌دهند

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تاکنون در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان فارس ، ۵۰۰ تخت بستری، ۵۰ تخت مراقبت‌های ویژه و ۲۰۰ تخت قرنطینه برای خدمت به مردم آماده شده است.

مهرزاد لطفی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تولید و توزیع یک میلیون و ۱۰۰ هزار ماسک و ۲۳۳ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان فارس خبر داد و افزود: ۴۱ هزار لیتر از محلول یاد شده در  دانشکده داروسازی شیراز تولید شده است، همچنین خدمات سلامت برای ۳۱۵۰ بیمار بستری مشکوک به کرونا، انجام شده و ۱۷۵ نفر نیز، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

دکتر لطفی درباره آمار مبتلایان به کرونا در استان فارس نیز اعلام کرد: با شناسایی ۲۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۵۵۲ نفر روند صعودی ابتلا در این استان همچنان ادامه دارد.

وی با اظهار تاسف از درگذشت یک نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس گفت : با این یک مورد جدید فوتی، تاکنون ۱۷ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند.

دکتر لطفی بیان کرد: ۱۶۸ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.

رییس دانشگاه  علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه تاکنون از سوی مراقبان سلامت و پزشکان خانواده، خدمات پایش، مراقبت و آموزش مرتبط با این بیماری در استان به صورت تلفنی به بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مردم استان ارایه شده افزود: ۹ مرکز سرپایی مرجع در شیراز و ۳۹ مرکز ۱۶ ساعته در سطح استان فارس ، ۲۸ هزار بیمار را معاینه کرده و خدمت رسانی های مورد نیاز انجام شده است.

وی از لطف خداوند، حمایت مسوولان ارشد استان فارس و همکاری مردم برای کاهش بار این بیمار قدردانی کرد و از مردم خواست تا باپیوستن به پویش ملی «در خانه بمانیم»، مجموعه سلامت فارس را در شکست کرونا یاری دهند.

اخبار مرتبط