۱۳ هزار ماسک از یک کارگاه تولیدی غیرمجاز در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: ۱۳ هزار ماسک غیرمجاز از یک کارگاه تولیدی در حومه شهر اراک کشف و ضبط و ۲ نفر در این ارتباط دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: با تداوم طرحهای عملیاتی پلیس در مبارزه با سودجویان و مخلان عرضه اقلام و تجهیزات پزشکی، ماموران پلیس امنیت عمومی استان مرکزی در تحقیقاتی نامحسوس از خروج تعدادی ماسک با یک دستگاه خودروی سواری از مرکز استان مطلع شدند.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی عملیاتی ماموران انتظامی، این خودرو در حین خروج از شهرستان اراک شناسایی و متوقف و در بازرسی از آن تعداد یک هزار عدد ماسک کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد که این ماسک ها در یک کارگاه بدون مجوز و هیچ گونه نظارت بهداشتی لازم در حومه شهر اراک تولید شده‌اند.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: با پیگیریهای انجام شده، این کارگاه نیز شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی و دعوت از کارشناس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی مورد بازدید قرار گرفت و تعداد ۱۲ هزار عدد ماسک کشف شد.

کشته‌شدگان حوادث رانندگی در استان مرکزی ۷۳ درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی استان مرکزی همچنین گفت: حوادث رانندگی این استان از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل ۷۳ درصد کاهش یافته است.

سردار مفخمی شهرستانی افزود: از ۲۸ اسفندماه سال ۹۸ تاکنون سه نفر در حوادث رانندگی جاده‌های این استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی بیان کرد: همه تلاش‌ها در استان مرکزی برای کاهش هرچه بیشتری حوادث رانندگی در جاده‌های این استان به کار گرفته شده است.

 پلیس فتا استان مرکزی ۹۴ مصداق مجرمانه در فضای مجازی را شناسایی کرد

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: پلیس فتا این استان ۹۴ مصادیق مجرمانه را در فضای مجازی شناسایی کرد.

سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود:  در این پایش‌ها ۳۹ مورد احضار ، تذکر و ارشاد تلفنی مبنی بر حذف مطالب منتشر شده در فضای مجازی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: برخورد با شایعه سازان و منتشرکنندگان اخبار جعلی و کذب از مهمترین ماموریتهای پلیس فتا در این روزها است و با هر متخلفی که در صدد ایجاد تشویش اذهان عمومی و یا سوء استفاده اقتصادی از اوضاع فعلی باشند برابر قانون برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: به موازات رصد دقیق اخبار و محتواهای بارگزاری شده در فضای مجازی ، وضعیت خرید و فروش اقلام و تجهیزات بهداشتی و دارویی در سایتهای فروشگاهی و کانال‌های شبکه اجتماعی در حال رصد و بررسی است و به محض رویت موارد مجرمانه بر طبق ضوابط قانونی با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.

سرهنگ سپهوند در ادامه از کشف و ضبط محل اختفا و احتکار اقلام ، تجهیزات و مواد بهداشتی مورد نیاز مردم در پایش‌های فضای مجازی در فرایند تحقیقات کارشناسان پلیس فتا در استان مرکزی خبر داد و گفت: فردی که با قصد سوء استفاده از اوضاع فعلی اقدام به احتکار مقادیری مواد ضدعفونی کننده کرده بود، شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد.

یک تن و ۵۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در دلیجان کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان گفت: یک تن و ۵۷۶ کیلوگرم تریاک پارسال از سوداگران مرگ در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ «علی هاشمی» افزود: در این مدت، ۶۳۱ نفر در ارتباط با جرایم موادمخدر در استان مرکزی دستگیر شدند که ۸۴ نفر از این افراد توزیع کننده موادمخدر بودند.

وی بیان کرد: کشف ۱۹۰ میلیارد و ۵۲۴ میلیون ریال کالای قاچاق در عملیات های پلیس این شهرستان  از دیگر توفیقات سال گذشته بوده است و در این رابطه ۱۳۲ نفر شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان ادامه داد: کشف انواع سرقت در این شهرستان نیز سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه قبل از آن ۲۲ درصد کاهش یافت.

فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان ادامه داد: پارسال در اجرای طرح برخورد با وسایل نقلیه مزاحم و متخلف  ۴۰۷ دستگاه موتورسیکلت و ۹۰۳ دستگاه خودرو توقیف شد.

سرهنگ هاشمی اظهار داشت: حوادث رانندگی منجر به فوت در شهرستان دلیجان در سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه قبل، ۱۶ درصد کاهش یافت.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =