۵۲۷ قمی با مشکلات حاد تنفسی بستری هستند

قم-ایرنا- قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تا ساعت ۱۴ امروز دوشنبه چهارم فروردین‌ماه، ۵۲۷ بیمار در مراکز درمانی قم به دلیل مشکلات حاد تنفسی و بیماری کرونا بستری هستند.

علی ابرازه روز دوشنبه در گفت‌وگویی اضافه کرد: ۸۴ تن طی ۲۴ ساعت گذشته مرخص شدند که ۳۸ تن از آن‌ها در شیفت صبح مراکز درمانی بوده است.

گزارش پیشتر دانشگاه علوم پزشکی قم حاکی است: از میان بیش از ۳۰۸ هزار نفر قمی که در سامانه خود اظهاری سلامت نام نویسی کرده‌اند، ۳۵ هزار نفر در مرحله بررسی و پیگیری قرار دارند.

همچنین تا ساعت ۲۱ سوم فروردین ۳۰۸ هزار و ۴۱۷ تن از مردم این استان در سامانه خود اظهاری سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کردند که از بین افراد ثبت نام شده در مجموع ۳۵ هزار و ۳۶۵ تن نیازمند پیگیری بودند.

بر اساس گزارش، هشت هزار و ۵۱ تن از این افراد نیازمند پیگیری فوری هستند.

از سوی دیگر، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان حدود ۴۰ پزشک و ۱۳۰ پرستار قمی حین خدمت به بیماران به این ویروس مبتلا شدند.

از میان این پزشکان ۱۵ تن در مراکز درمانی بستری شده اند و در حال حاضر نیز یکی از پزشکان قمی در ICU به سر می برد.

همچنین ۱۳۰ تن از پرستاران استان از ابتدا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که سه تن از آنها در حال حاضر در مراکز درمانی بستری هستند.

دو تن از پرسنل بیمارستان‌های قم نیز در راه خدمت به مبتلایان به بیماری کرونا،‌ به مقام شهادت رسیدند، حاج احمد سلیم‌آبادی دوست، مسئول نقلیه بیمارستان کامکار قم و خانم طاهره اسماعیلی، پرسنل بیمارستان شهید بهشتی قم، در راه سلامت و دفاع از جان هموطنان در مقابل ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳۰۴۹ نفر رسید./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =