پویش "نوروز ۹۹، نوروز کتابخوانی" متناسب با نیاز جامعه است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: پویش "نوروز ۹۹، نوروز کتابخوانی" پویشی متناسب با نیاز روز جامعه و عاملی برای پُر بار شدن اوقات خانه‌نشینی در دوران کرونا است.

حجت الاسلام حبیب شعبانی موثقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پویش می تواند عاملی برای استفاده بهینه از ایام قرنطینه خانگی شود و باید از آن بهره کافی برد.

وی اضافه کرد: با توجه به توصیه های ستاد پیشگری از کرونای استان مبنی بر اینکه "در خانه بمانیم تا سالم بمانیم" و با توجه به اینکه نیازمند هم دلی حداکثری مردم هستیم، از مردم می خواهم که با ماندن در خانه از شیوع این بیماری جلوگیری کنند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه باید در این ایام تهدید را به فرصت تبدیل کرده و از اوقات فراغت به بهترین شکل استفاده کرد، اظهار داشت: توصیه من به مردم همدان کتاب و کتابخوانی است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: یکی از کارهایی خوبی که در این ایام صورت گرفته فعال کردن فروشگاه های اینترنتی و هماهنگی خوب ارگان های مختلف با هم است.

وی ادامه داد: در همین ارتباط شهرداری همدان با عمل کردن به این مهم، علاوه بر این که به مردم کمک می کند در خانه بمانند اقدام به راه اندازی یک پویش فرهنگی کرده است.

امام جمعه همدان اضافه کرد: نکته مثبت این پویش توجه به کتاب و کتاب خوانی در سال جدید است تا علاوه بر افزایش سرانه مطالعه و رشد فرهنگی جامعه، باعث ماندگاری بیشتر مردم در خانه شده و مانع از گسترش کرونا شود.

گفتنی است براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت کشور، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و هشت هزار و ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، هزار و ۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =