فوتی‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری با شهادت یک نیروی بهداشتی به ۱۰ نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در استان با شهادت یک نیروی بهداشتی، خدماتی به ۱۰ نفر رسید.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با شناسایی ۴ بیمار جدید، تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون به ۷۴ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۰ نفر فوت شدند و ۵۱ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ظهر روز دوشنبه ۳۸۳ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در استان شناسایی و از آنها نمونه‌گیری شده است که از این تعداد هم اینک ۷۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند.

شیرانی، با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا قرار دارد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا ۸ روز آینده تعداد بیماران مبتلا روند افزایشی داشته باشد و پس از آن چنانچه با حادثه غیرمترقبه‌ای مواجه نشویم، تعداد بیماران روند کاهشی به خود گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های بیمارستانی استان جوابگوی بیماران فعلی است، افزود: این در حالی است که سه نقاهتگاه در استان پیش‌بینی شده است تا چنانچه با افزایش تعداد بیماران مواجه شویم بتوان از این فضاها استفاده کرد.

شیرانی خاطرنشان کرد: نقاهتگاه شهرکرد به طور کامل تجهیز و آماده‌سازی است و ۲ نقاهتگاه در شهرهای بروجن و لردگان نیز در حال آماده‌سازی است.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha