ترافیک در مسیرهای ورودی تهران بخاطر کاهش سفرهای نوروزی روان است

تهران_ ایرنا_ معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: بر اساس آمار تردد وسایل نقلیه میزان سفر در جاده های استان تهران نسبت به روزهای اول فروردین سال گذشته ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته است‌ و ترافیک در مسیرهای ورودی تهران بخاطر همین مساله روان و سبک است.

عادل مصدقی عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا با اشاره به ترافیک نیمه سنگین تا سنگین در مسیرهای خروجی تهران اعلام کرد: این ترافیک بدلیل انجام تست کرونا از مسافران است.

وی گفت: همچون روزهای گذشته شاهد ترافیک در مسیرهای تهران_ قم؛ تهران_ پردیس و تهران_ کرج هستیم که این حجم ترافیک بدلیل معطلی خودروها برای انجام تست کرونا است.

به گفته مصدقی؛ بدلیل بارش برف و باران شاهد کند شدن تردد در مسیرهای کوهستانی و شمالی استان تهران بودیم اما ترافیک در مسیرهای ورودی استان بصورت روان و عادی در جریان است.

وی افزود: بر اساس سامانه های تردد شمار ۲۴ شب گذشته تا  ساعت ۱۲ امروز حدود ۷۴ هزار وسیله نقلیه از استان خارج و حدود ۷۰ هزار وسیله نقلیه وارد استان تهران می شوند.

مصدقی درباره آخرین وضعیت جوی در مسیرهای استان تهران نیز گفت: با توجه به فعال شدن سامانه های بارشی برف و باران از عصر روز گذشته تا صبح امروز(دوشنبه) تیم های راهداری در مناطق کوهستانی و برف گیر شهرستانهای فیروزکوه؛دماوند؛ پردیس و رودهن مشغول عملیات نمک و شن پاشی شدند.

معاون راهداری استان تهران خاطرنشان کرد: بارش برف و باران کلیه مسیرهای استان تهران را لغزنده کرد و از ۳ بامداد شاهد سیلاب و آبگرفتگی در جاده امام رضا (ع) در شرق استان بودیم که این مشکل رفع شد.

وی با بیان اینکه برخی از  مردم امسال با مسولین برای مهار ویروس کرونا با سفر نکردن همکاری کردند به مردم توصیه کرد تا مهار کامل این ویروس از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها