بارندگی به پنج واحد مسکونی روستای تیس چابهار خسارت وارد کرد

زاهدان- ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: بارندگی در چابهار به پنج واحد مسکونی روستای تیس این شهرستان خسارت وارد کرده است.

دکتر نادر ستوده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براثر نشتی سد خاکی در محدوده روستای تیس چابهار آب به داخل روستا نفوذ کرده که این امر سبب خسارت به حدود پنج واحد مسکونی خشتی و گلی منقطه شد.

وی افزود: این حادثه خوشبختانه مجروحی نداشت و تنها سبب آسیب رسیدن به منازل روستاییان تیس شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی ایرانشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران و احتمال وقوع سیل در استان، مردم از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی بیان کرد: تمامی پایگاه‌های اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با توجه به اعلام بروز سیلاب در آماده باش در آمدند.

به گزارش ایرنا هم‌اینک براثر جاری شدن سیل ۹ مسیر ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان بسته شده است.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است .
شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =