امدادرسانی به ۵۲۰ متاثر از حوادث جوی در ۱۵ استان

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۵۲۰ نفر از متاثرین حوادث جوی ۲۴ ساعت گذشته در ۱۵ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره آخرین گزارش عملیات امدادی در حوادث جوی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت( ۱۲ ظهر امروز) گفت:١٥ استان آذربایجان شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران، مرکزی و هرمزگان متاثر از حوادث جوی بودند.
وی با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات در ۱۵ شهر و روستا و پنج محور کوهستانی افزود: امدادرسانی‌های لازم به ۵۲۰ نفر از افراد تحت‌تاثیر حوادث جوی ارائه و ۷۳ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انتقال  ۱۵ نفر به مناطق امن و تلاش برای یافتن یک مفقودی در بوشهر، اظهار کرد: ۷۴ تیم عملیاتی شامل ۲۶۰ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه می‌کنند.
سلیمی با تاکید بر تخلیه آب از ۳۳ واحد مسکونی و رهاسازی ۱۱ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب افزود: علاوه بر آن ۱۶ دستگاه چادر، ۲۱۵ تخته پتو، ۱۱۶ تخته موکت و ۱۶۷ کیلوگرم نایلون میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.

وی گفت: امداد رسانی به متاثران از حوادث جوی با قوت و جدیت در ۲۱ شهر و روستا از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =