رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در غربالگری کرونا

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: این دانشگاه که ۱۶ شهرستان استان را زیر پوشش دارد، طی پایش صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، امروز در جایگاه نخست غربالگری کرونای کشور قرار گرفت.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رتبه این دانشگاه در روز گذشته، افزود: در پایش صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت مشخص شده که تا امروز، ۴ فروردین حدود ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر با اهتمام کارکنان مراکز بهداشت در این استان غربالگری کرونا شده‌اند.

وی اضافه کرد: البته در قالب دانشکده علوم پزشکی خوی نیز حدود ۲۴۰ هزار نفر در این شهرستان در خصوص بیماری کرونا غربالگری شده‌اند که با اضافه‌شدن این رقم، تعداد افراد غربالگری‌شده در آذربایجان‌غربی به ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار نفر می‌رسد.

وی بیان کرد: پس از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دانشگاه های گیلان، شیراز، تبریز، لرستان، جندی شاپور اهواز، بندرعباس و ایرانشهر قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در این راستا باید از همه دست‌اندرکاران از جمله ماماها، مراقبان سلامت و بهورزان و کارکنان مراکز بهداشت قدردانی کرد.

دکتر آقازاده با قدردانی از همراهی مردم در راستای رسیدن به این موفقیت، گفت: غربالگری بیماری کرونا در جمعیت تحت پوشش هر استان، در سراسر کشور با استفاده از پتانسیل سامانه یکپارچه سلامت (سیب) توسط مراقبان سلامت و بهورزان در حال انجام است و هچنان ادامه دارد.

وی افزود: با غربالگری حداکثری جمعیت تحت پوشش و شناسایی به‌ موقع افراد مشکوک به بیماری می‌توان زنجیره ابتلا و انتقال این بیماری را هرچه سریع‌تر قطع و همه‌گیری آن را کنترل کرد.

به گزارش ایرنا تاکنون ۴۲۸ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۱ نفر جان خود را از دست داده و ۲۱۸ نفر که بیش از ۵۰ درصد کل بیماران را تشکیل می‌دهند، ترخیص شده‌اند.

در پایش وزارت بهداشت بیش از ۶۰ دانشگاه و دانشکده در سطح کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =