۱۰۳ هزار نفر در مبادی ورودی چهارمحال وبختیاری غربالگری شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری گفت: از ابتدای طرح غربالگری بیماری حاد تنفسی تاکنون ۱۰۳ هزار و ۲۳۷ نفر در مبادی ورودی استان غربالگری شدند.

سید احمد مرتضوی‌فرد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح غربالگری بیماران حاد تنفسی(کرونا) از ۲۵ اسفندماه سال‌۹۸ در مبادی ورودی استان آغاز شد، افزود: در این مدت ۴۷۲ نفر دارای تب بالا بودند که از این تعدد ۴۰۲ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی، از ارائه خدمات آموزش چهره به چهره به ۵ هزار و ۷۴۱ خانوار در این مدت اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۱۱۴ نفر آموزش چهره به چهره دریافت کردند.

مرتضوی‌فرد افزود: در این مدت ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی و مایع ضدعفونی و شوینده در بین مردم، توسط امدادگران جمعیت هلال احمر توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ پایگاه غربالگری بیماری حاد تنفسی(کرونا) در استان فعال است، افزود: پایگاه پلیس راه فرخشهر به اصفهان به صورت ۲۴ ساعته و مابقی پایگاه‌ها از ۸ صبح تا ۲۰ شب  فعال هستند.

مرتضوی‌فرد اظهارداشت: در این مدت ۶۰۰ نفر روز امدادگر، داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر در پایگاه‌های غربالگری استان فعالیت داشتند.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال وبختیاری تاکنون تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان به ۷۰ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون ۳۷۰ بیمار مشکوک به این ویروس شناسایی شده است که با نمونه‌گیری از این بیماران تاکنون ۷۰ نفر مبتلای قطعی به ویروس کرونا در استان شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

در این مدت ۹ نفر بر اثر کرونا فوت و ۴۷ نفر بهبود یافتند.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =