امدادرسانی هلال احمر به متاثرین حوادث جوی در ۱۳ استان

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران این جمعیت به متاثرین حوادث جوی در ١٠ شهر و روستا و چهار محور کوهستانی در ۱۳ استان خبر داد.

مرتضی سلیمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در تشریح حوادث جوی در ۲۴ ساعت گذشته گفت: ١٣ استان آذربایجان شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و هرمزگان در این مدت متاثر از حوادث جوی بودند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷۸ نیروی عملیاتی در قالب ۵۱ تیم افزود: امدادرسانی به ١٠ شهر و روستا و ٤ محورکوهستانی انجام شده است و فعالیت تیم های امدادی در ۲۳ شهر و روستا همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۳۵۰ نفر گفت: ۱۲ نفر از هموطنان به مناطق امن منتقل شدند که متاسفانه یک نفر در بوشهر و ۲ نفر در هرمزگان فوت شدند و همچنین جست‌وجو برای یافتن ۲ مفقودی در هرمزگان و یک مفقودی بوشهر ادامه دارد.
سلیمی افزود: رهاسازی ۱۰ دستگاه خودرو و تخلیه آب از ۲۰ واحد منزل مسکونی در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر   گفت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =