رییس دانشگاه فردوسی: مرحوم صالحی برای انسجام بخشی دانشگاه تلاش می‌کرد

مشهد-ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مرحوم دکتر حجت الاسلام "محمد مهدی صالحی" رییس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، فردی مصلح بود و همواره تلاش می‌کرد انسجام بخشی و وحدت را در ارکان مختلف دانشگاه به وجود آورد و این ویژگی وی ستودنی بود.

محمد کافی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت  درگذشت ناگوار حجت الاسلام صالحی افزود: آن مرحوم تلاش زیادی می‌کرد تا جایی که امکان دارد افراد بیشتری را زیر پرچم جمهوری اسلامی جمع کند.

وی اضافه کرد: تلاش مرحوم حجت الاسلام صالحی همواره ایجاد صلح و صفا و صمیمیت بین استادان، کارکنان مختلف دانشگاه و به ویژه دانشجویان بود تا مسایل داخلی و پیش پا افتاده آنان را به شکلی حل کند که باعث نشود از اهداف بلند و والایشان باز بمانند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: قبل از اینکه مرحوم حجت الاسلام صالحی به عنوان معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شوند، من بیش از پنج سال توفیق همکاری با وی را در دانشگاه فردوسی داشتم و همواره همکاری ما با هم در جهت اعتلای دانشگاه صمیمانه بود.

کافی افزود: رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ عضو هیات رئیسه و بسیاری از هیاتها و شوراهای مختلف در دانشگاه است و این مساله باعث ایجاد ارتباط تنگاتنگی بین رییس دانشگاه و رییس دفتر نهاد مقام معظم رهبری می‌شود لذا طی پنج سال از حضور آن مرحوم در دانشگاه فردوسی در فرازهای مختلف زندگی دانشگاهی خود تجربیات خوب و خاطره انگیزی کسب کردم.

وی منصف بودن را از ویژگی‌های برجسته مرحوم حجت الاسلام صالحی برشمرد و ادامه داد: تمام تلاش آن مرحوم این بود که از جانب انصاف فاصله نگیرد و تلاش کند قضاوتهایی که می‌کند منصفانه باشد، جدی بودن وی در کارها و ایستادگی بر سر ارزشهای اسلام و نظام ویژگی مهم دیگر مرحوم حجت الاسلام صالحی بود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مرحوم حجت الاسلام صالحی بسیار پرانرژی، پرکار و همچنین قانونمند و قانونمدار بود، آنجا که نظر خودش منفی بود اما مجموعه به یک جمع بندی در مساله ای می‌رسید به نظر جمع احترام می‌گذاشت و از این جهت کارکردن ما با ایشان راحت و خوب بود.

کافی افزود: مرحوم حجت الاسلام صالحی همچنین پدر و همسر بسیار خوبی بود و توجه ویژه ای به تربیت فرزندان داشت، ورزشکار خیلی خوبی بود و به عنوان یک ورزشکار جدی در جهت تربیت جسم و آمادگی جسمانی اش تلاش می‌کرد.

وی اضافه کرد: هفت سال تلاش مثمرثمر و خوب مرحوم حجت الاسلام صالحی در دانشگاه فردوسی مشهد باعث واگذاری مسوولیت معاونت سیاسی و فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به وی شد و عملکرد خوب ایشان در این مسوولیت همواره سرمشق و الگویی برای دیگران خواهد بود.

حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی صالحی ۲۲ اسفند ماه گذشته در پی سانحه تصادف، در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شد. وی روز نخست فروردین ماه ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت.

آن مرحوم از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۷ مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد بود.

حجت‌الاسلام دکتر صالحی آبان ۱۳۹۷ به سمت معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام در دانشگاههای کشور منصوب و برای خدمت در این سنگر فرهنگی از مشهد راهی تهران شده بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =