جهادگران البرز ۵۲ کارگاه تولید ماسک راه اندازی کردند

کرج - ایرنا - رییس بسیج سازندگی استان البرز اعلام کرد که جهادگران این استان در حرکتی ضربتی ۵۲ کارگاه کوچک تولید ماسک در البرز راه اندازی کردند.

سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ظرفیت تولید روزانه ماسک در البرز از ۱۰ هزار عدد به ۲۰ هزار عدد افزایش یافته، افزود: در این کارگاه ها تاکنون ۱۱۱ هزار و ۲۳۰ عدد ماسک بهداشتی تولید شده است.

وی به دیگر اقدامات بسیج سازندگی و گروه های جهادی در مقابله با کرونا اشاره کرد و ضدعفونی ۱۲۹۵ باب مسجد،‌اماکن مذهبی و مدارس، ضدعفونی ۵۲۱۱ نقطه، تهیه و توزیع ۴۳ هزار و ۸۰ بروشور آموزشی، آموزش چهره به چهره عمومی ۴۱ هزار و ۴۳۰ نفر را از جمله این اقدامات برشمرد.

فعالیت ۱۸۰ گروه جهادی

ترکاشوند گفت: برای این اقدامات پیشگیرانه و مبارزه  با کرونا تاکنون ۷۹۰۰ نفر در قالب ۱۸۰ گروه جهادی فعال شده اند.

وی افزود: این گروه ها همچنین ۲۸ هزار و ۸۴۰ بسته بهداشتی و ضدعفونی، ۱۷ هزار و ۹۸۰ عدد ماسک و دستکش و ۴۱۱ هزار و ۸۳۰ لیتر مواد ضدعفونی برای شست و شوی معابر توزیع کرده اند.

رییس بسیج سازندگی استان البرز به همکاری با بسیج جامعه پزشکی و بسج اصناف و معرفی جهادگران داوطلب اشاره کرد و اظهار داشت: راه اندازی مقرهای غربالگری و توزیع ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی رایگان و ضدعفونی بیمارستان های متولی بستری بیمارهای متاثر از کرونا و اهدای ماسک به پرسنل بیمارستان ها از دیگر اقدامات جهادگران البرزی است.

ترکاشوند گفت: خدمات رسانی به محرومان در قالب خرید و توزیع بسته های معیشتی و خرید برای منازل توسط گروه های جهادی و همچنین ضدعفونی مراکز نگهداری کم توانان، ایتام و ... بهزیستی از دیگر این فعالیت ها است.

تاکنون بیش از ۲ هزارو۲۰۰ نفر از مردم استان البرز به دلیل علائم اولیه و قطعی کرونا در بیمارستان ها بستری شده که ۲۰۲ نفر جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =