مخزن سد استقلال میناب به طور کامل آبگیری شد

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: درپی بارش‌های ۲ روز گذشته ورودی آب به سد استقلال میناب چهار هزار متر مکعب در ثانیه بوده و مخزن این سد به طور کامل آبگیری شده است.

استاندار هرمزگان روز دوشنبه در بررسی وضعیت بارندگی و سیل در شرق این استان در گفت‌وگو تلفنی با فرمانداران و مدیرعامل آب منطقه‌ای اظهار داشت: این بارش‌ها موجب ٰسرریز شدن سد استقلال میناب شده و به همین علت حدود سه هزار متر مکعب آب در ثانیه به پایین دست تخلیه می شود.

فریدون همتی ادامه داد:  و با توجه به بارش سامانه اخیر در استان هرمزگان و  جنوب کرمان که موجب سیلابی شدن رودخانه میناب شده برای مدیریت سیلاب بخشی از حجم سیلاب از طریق دریچه های تحتانی و سرریز رها سازی می‌شود.

وی اضافه کرد: بیشترین بارش در ایستگاه رهبران با ۲۲۱ میلیمتر ثبت شده و از لحاظ دبی پیک سیلاب حدود پنج هزار متر مکعب در ثانیه مربوط به ایستگاه آبنمای شهرستان رودان بود در سحرگاه امروز به ثبت رسید که برای ایجاد فضای آرامش سیلاب و جلوگیری از هرگونه خطر، سرریز سد میناب آزاد می شود.

رییس شورای تامین هرمزگان افزود: هر چند میزان آب با توجه به پایان بارندگی افزایش نخواهد داشت اما توصیه اکید می شود مردم از مسیر و محدوده جریان سیلاب فاصله گرفته و روستاهای حاشیه رودخانه برای تخلیه احتمالی آمادگی داشته باشند.

وی بیان کرد: مردم ساکن در حاشیه رودخانه علاوه بر رعایت نکات ایمنی، همکاری لازم را با بخشداران، دهیاران و گروه های امدادی منطقه برای کاهش خسارت‌های احتمالی انجام دهند.

همتی تصریح کرد: هم اکنون سرپرست مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل آب منطقه ای و مسوولان مربوطه در محل حضور دارند و توصیه و مراقبت‌های لازم به ساکنان در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =