۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 83724461
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بمنظور مقابله با کرونا ورودی های شهر بم بسته شد

کرمان - ایرنا - فرماندار بم گفت : در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از ابتدای فرودین ماه امسال تمام ورودی‌های اصلی و فرعی شهر تاریخی بم بسته شده و از ورورد هر مسافر و گردشگر به این شهر جلوگیری می‌شود.

هادی شهسوارپور  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  بمنظور کنترل بیشتر حضور گردشگران نوروزی در بم تا اطلاع ثانوی تمامی ترددها به سمت شهر فقط از ورودی های اصلی انجام خواهد گرفت که با گشت و کنترل نیروهای بسیج و نیروی انتظامی همراه خواهد بود .

فرماندار بم اظهار داشت: از مصوبات شورای تامین شهرستان بم استقرار و راه اندازی ایستگاه کنترل در ورودی بم بوده که خوشبختانه با همکاری نیروی ها نظامی، انتظامی ،دانشگاه علوم پزشکی و ادارات اقدامات خوبی در زمینه کنترل ترددها صورت گرفته است.
وی بیان کرد: متاسفانه تاکنون چند مورد مبتلا به ویروس کرونا در سطح شهرستان مشاهده شده که از شهروندان می خواهیم به محض روبرو شدن با علایم مربوط به این ویروس با شماره های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفته و اعضای ستاد موظف به پیگیری و ارائه گزارش خواهند بود.
شهسوارپور تاکید کرد: خانواده هایی که بستگانشان در استان های همجوار است تا اطلاع ثانوی از مسافرت و دید و بازدید به شهرستان بم خودداری نمایند و همچنین خانواده هایی که بستگانشان به بم آمده اند باید تا ۱۴ روز در خانه ای جداگانه تحت نظر بوده و هرگز از منزل خارج نشوند.
فرمانداربم ادامه داد: پست قرنطینه در محل ورودی بم به صورت منظم توسط کشیک ادارات سرکشی شده و گزارش آن به استان ارسال می گردد و همچنین جهت ورود مسافر به شهر توسط ایستگاه سلامت کنترل و از ورود افراد غیر محلی و مشکوک به ویروس خودداری می شود.
هادی شهسوارپور گفت: ورودی های روستاهای منتهی به شهر بم نیز توسط نیروهای محلی و پایگاه های بسیج سپاه مقاومت شهرستان کنترل می گردد تا افراد غیربومی وارد شهر نشوند.

فرماندار بم تصریح کرد: از شهروندان می خواهیم جهت گذراندن بحران پیش رو  توصیه های ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری کرمان واقع شده  و هم اکنون هفت نفر در این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =