فعالیت در خانه، سهم هنرمندان خوشنویس قزوین در مهار کرونا

قزوین - ایرنا - یک استاد خوشنویسی در قزوین گفت: سهم هنرمندان این رشته در قزوین برای مهار و مقابله با کرونا تعطیلی کلاس های آموزشی و انجام تمامی فعالیت ها در خانه است.

احمد پیله چی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص پویش سهم‌من در برابر کرونا افزود: به عنوان یک هنرمند بیش از یکماه است که تمام فعالیت ها و کلاسهای آموزشی خود را در سرای سعدالسلطنه تعطیل کردم و کارهای هنری خود را در خانه انجام می دهم.
وی با اشاره به سخنان مقام‌معظم رهبری در خصوص پرهیز از مسافرت رفتن در این ایام اظهار داشت: برای جلوگیری از گسترش بیماری، رفتن به مسافرت غیر ضروری، ممنوع و رفتن به چنین مسافرتی، جایز نیست.
این هنرمند قزوینی تاکید کرد: اگر هشدارها را جدی نگیریم با یک فاجعه ملی روبرو خواهیم شد چرا که ویروس کرونا بسیار سریع منتقل می شود و تلافات زیادی به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد:  خوشبختانه بیشتر این موارد را مردم رعایت می کنند و تنها برخی با  ترددهای غیرضروری در سطح شهر و سفر و مسافرت به سایر شهرها موجب اتتقال این بیماری به سایرین خواهند شد.
پیله چی اضافه کرد: کسانی که مسایل بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت نمی کنند و تردد غیرضروری دارند، سفر می‌روند و در خانه نمی مانند، بدهکار، مسوول در برابر افرادی که ناقل این بیماری به آنها  هستند.
وی با بیان اینکه هنر خوشنویسی را ریشه در ذات قزوین و اهالی آن دارد، افزود: اکثر هنرمندان که آثارشان را در خلوت تولید می کنند بهترین فرصت برای تولید آثار و سامان دادن به آنهاست.
وی با اشاره  به اینکه کرونا به جان نحیف اقتصاد فرهنگ و هنر آسیب جدی زده است ، گفت:  هنرمندان در منزل کارهای هنری خود را در حد بضاعت انجام‌می دهند ولی رونق اقتصادی هر سال در روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید بیشتر است که مسوولان می خواهیم این قشر را برای جبران خسارات وارده مورد حمایت خود قرار دهند. 
وی یادآور شد: هنرمندان می تواند آثار خود را در منزل تولید کنند ولی نمود آثار، ارایه آن و فروش در شرایط فعلی با مشکل مواجه است  و تقریبا ۱۰۰ درصد هنرمندان تعطیل هستند که باید در این خصوص چاره ای اندیشید.

شمار بیماران قطعی مبتلا به ویروس کرونا در استان قزوین ۶۶۹ نفر است، ۴۵۵ تن از این بیماران بهبود یافته و از بیمارستان مرخض شدند و متاسفانه ۷۱ تن نیز جان باخته اند.

استان قزوین از حیث جمعیت ششمین استان درگیر کشور با کرونا به شمار می رود و از این لحاظ وضعیت نامناسب تری از استان هایی همچون گیلان و تهران دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =