۵۳۴ میلیارد ریال به طرح‌های  اشتغال نهادهای حمایتی استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۵۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال سال گذشته در قالب یک‌هزار و ۲۷۸ طرح به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی استان پرداخت شد.

«محمدتقی آبایی‌هزاوه» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مبلغ از محل تسهیلات اشتغال روستایی سال ۹۸ به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید پرداخت شد.

وی سقف تسهیلات پرداختی اشتغال روستایی به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی استان را از ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: بر اساس طرح های ارائه شده،  پرداخت این میزان تسهیلات برای یکهزار و ۳۸۹ نفر اشتغال ایجاد کرده است.  

وی سهم کلی تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی در سال ۹۸ را  را ۹۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تا پایان سال ۶۰ درصد  این مبلغ  پرداخت شد و بقیه آن  در سال جدید دنبال می‌شود.

آبایی هزاوه اظهار داشت: تا پایان سال گذشته در مجموع  یک‌هزار و ۶۷۶ طرح به مبلغ ۹۳۶ میلیارد ریال به بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید معرفی شده بود که یکهزار و ۲۹۰ طرح به مبلغ ۵۵۲ میلیارد ریال به عقد قرارداد رسید و یک‌هزار و ۲۷۸ طرح به مبلغ ۵۳۴ میلیارد ریال تسهیلات خود را دریافت کردند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =