تولید۱۰۰ هزار ماسک سهم هنرستان‌های مازندران در مقابله با کرونا

ساری - ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از تولید بیش از ۱۰۰ هزار ماسک توسط کادر هنرستان‌های استان خبر داد و گفت: دانش اموزان و مدرسین هنرستان‌های مازندران سهم خود در برابر مبارزه با ویروس کرونا را در تولید ماسک تعریف کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ اسفندیار نظری افزود: در حال حاضر ۳۲ هنرستان در استان مازندران با شیوع ویروس کرونا وارد کارزار شده و با بهره‌گیری از توان معلمان، دانش‌آموزان و دیگر نیروهای فرهنگی به کار تولید اقلام بهداشتی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه هنرستان‌های ۲۲ شهرستان و منطقه مازندران در تولید ماسک فعال هستند گفت: تاکنون حدود ۱۰۵ هزار ماسک توسط هنرستان‌های استان مازندران تولید شده که این روند هر روز ادامه داشته و تا زمان عادی شدن نیاز به اقلام بهداشتی ادامه خواهد داشت. 

 معاون آموزش و پرورش مازندران همچنین به تولید ۶ هزار و ۵۰۰ گان محافظتی(لباس مخصوص) برای کادر درمانی اشاره کرده و گفت: این لباس‌ها با آخرین استانداردهای بهداشتی تهیه شده و از بهترین مواد ساخته می‌شود. هنرجویان و هنرآموزان مازندرانی به ویژه در رشته‌های خیاطی و طراحی دوخت در این زمینه پیشتاز هستند.

نظری با بیان اینکه طبق هماهنگی‌های به عمل آمده تولیداتی که تاکنون صورت گرفته تحویل دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای مرتبط شده است، خاطرنشان کرد: همچنین برخی هنرستان‌های استان در حال تولید مواد ضد عفونی کننده هستند که مطابق استانداردهای بهداشتی کشور است.

استان مازندران دارای ۵۳۶ هزار دانش آموز است که از این تعداد نزدیک به ۴۲ هزار هنرجو در ۳۴۵ هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش مازندران تحصیل می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =