فرماندار: ۷۳ درصد مبتلایان کرونا در دامغان بهبود یافتند

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: ۷۳ درصد از بیماران مبتلا و مشکوک به ویروس کرونا که در بیمارستان ولایت این شهر بستری بودند، بهبود یافتند.

علی اصغر مجد شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا شهرستان که در محل فرمانداری دامغان برگزار شد، افزود: مردم با شرکت در طرح غربالگری، به دستگاه‌های اجرایی در ریشه‌کن شدن و کاهش آمار مبتلایان کمک کنند. 

وی خاطرنشان کرد: طرح غربالگری در حال حاضر به ۲ صورت تلفنی توسط مرکز بهداشت با همکاری بسیجیان و به صورت اینترنتی در سامانه وزارت بهداشت انجام می‌شود که همه باید در این طرح شرکت کنند. 

مجد ادامه داد: کلیه ادارات، نهادهای دولتی و غیردولتی با همکاری مردم باید در ریشه‌کن کردن این ویروس هرچه در توان دارند به کار بگیرند.

وی اظهار داشت: تاکنون اقدام‌های خوبی توسط کمیته‌های مردمی مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان اجرا شده است که باید در کنار کمک به مراکز درمانی، تلاش بیشتر این کمیته‌ها در جهت رفع نیازهای مردم قرار گیرد.

وی بیان کرد: در راستای حفظ سلامت شهروندان، بدون شک از روز آینده با همکاری اماکن، مجمع امور صنفی و تعزیرات حکومتی، به شدت با صنوف غیرضروری که فعالیت خود را متوقف نکردند، برخورد خواهد شد. 

فرماندار دامغان اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم با رعایت نکات بهداشتی، عدم تردد غیرضروری در سطح شهر و پیوستن به پویش در خانه بمانیم، زنجیره انتقال ویروس را بشکنند.

مدیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان دامغان نیز گفت: از مردم شهرستان می‌خواهیم تا در طرح غربالگری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درباره بیماری ناشی از ویروس کرونا شرکت کنند. 

 بهراد پورمحمدی بیان کرد: به لطف خدا، حمایت مسوولان و همراهی مردم طی روزهای اخیر به حد نرمالی رسیدیم و در ۴۸ ساعت اخیر هیچ مورد مثبتی در استان ما گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر، سپاه و بسیج به صورت جدی پای کار هستند که با انجام این اقدام‌ها و در صورت رعایت نکات بهداشتی توسط مردم، بدون شک دورنمای خوبی از کاهش تعداد مبتلایان خواهیم داشت. 

مدیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: ریشه‌کن شدن کرونا، مستلزم اجرای طرح‌های پیشگیرانه است که همه باید در کنار هم برای این طرح‌ها تلاش کنیم. 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دامغان نیز گفت: ۳۰۰ نیروی پلیس و پلیس افتخاری در قالب ۳۰ گشت موتوری و خودرویی در سراسر شهرستان به انجام عملیات شبانه‌روزی و پوشش انتظامی، ترافیکی و اطلاعاتی مشغول هستند.

سرهنگ مرتضی رنگریز اضافه کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن تجاری و بقاع متبرکه، گشت‌های انتظامی در مناطق جرم خیز با جدیت بیشتری انجام می‌شود. 

وی افزود: با انجام طرح های پیشگیرانه، میزان تصادفات جاده ای محورهای شهرستان کاهش چشمگیری داشته است که کادر درمانی از معضل تصادف‌های جاده‌ای آزار نبینند.

بررسی تعطیلی اصناف غیرضروری، پیگیری روند اجرای طرح محلول پاشی و ضدعفونی معابر و بررسی مشکلات کارگاه‌های تولید ماسک، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =