بازگشت ایلامیان غیرمقیم بیماران کرونا را تصاعدی افزایش داد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه سفر رفتن و پذیرایی از مهمان در این شرایط به معنای استقبال از کروناست، گفت: بازگشت ایلامی های مقیم دیگر شهرها به استان، آمار مبتلایان به کرونا را تصاعدی افزایش داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در بازدید سرزده از مبادی ورودی ایلام اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا مبادی ورودی و خروجی استان باید بصورت شبانه روزی با شدت تمام پایش و کنترل شوند.

وی افزود: در مبادی ورودی استان با حضور دستگاه های ذیربط با تب سنج، علائم مشکوک به کرونا به دقت بررسی می شود و در صورت وجود موارد مشکوک باید به استان خود بازگردند و بومی های استان نیز به بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) ارجاع داده می شوند تا بصورت تخصصی مورد معاینه قرار گیرند.

سلیمانی دشتکی به بازدید از مبادی ورودی استان اشاره کرد و گفت: توفیق حاصل شد تا از پایگاه های هلال احمر، نیروی انتظامی و گروه های مردم نهاد شهرستان چرداول در مبادی ورودی استان بازدید داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این بازدید حجم ورودی خودروها به استان، متوسط ارزیابی می شود و بر اساس مشاهدات میدانی اغلب مسافران، شهروندان ایلامی هستند که به شهرهای دیگر تردد می کنند و همشهریان ایلامی مقیم خارج از استان نیز در حال بازگشت هستند و این در حالی است که مدام به مردم توصیه و از آنها تقاضا می شود که در این شرایط به استان سفر نکنند اما متاسفانه مردم رعایت نمی کنند.

استاندار ایلام ضمن انتقاد از سفر این افراد به استان ادامه داد: به گفته نیروهای هلال احمر که مبادی ورودی را پایش می کنند اغلب مسافران همشهریان ایلامی هستند و ظرف امروز تنها ۲ نفر با علائم مشکوک به کرونا مشاهده شده است که به بیمارستان انتقال داده شدند.

سلیمانی دشتکی پذیرش مهمان در این شرایط از دیگر نقاط کشور را میزبانی مردم از بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: در چند روز گذشته یک خانواده تهرانی که مهمان ایلام بودند پس از تست گرفتن از آنها نتیجه آزمایش همه آنها مثبت اعلام شد که این ظلمی آشکار در حق شهروندان است چرا که افرادی که آلوده به ویروس کرونا هستند به خود اجازه می دهند این بیماری را به دیگران انتقال دهند.

وی در ادامه ضمن اینکه از شهروندان ایلامی مقیم خارج از استان خواست که هرجا هستند همان جا بمانند و در این شرایط به ایلام سفر نکنند، اظهار داشت: هم اکنون زمان مناسبی برای دید و بازدید نیست و مردم تا می توانند نه به سفر بروند و نه از جایی مهمان دعوت کنند و حتی اگر افرادی قصد سفر به استان را دارند آنها را منصرف کنند.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا یکی از عوامل مهم بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا در استان را ظرف چند روز گذشته ورود هم استانی‌های ایلامی مقیم خارج از استان عنوان کرد و گفت: قبل از عید آمار استان هشت نفر افزایش یافت اما متاسفانه روز جمعه ۲۰ نفر، روز شنبه ۱۸ نفر و امروز ۱۷ نفر بصورت تصاعدی به آمار مبتلایان استان اضافه شد.

وی ضمن اینکه از مردم تقاضا کرد به خاطر حفظ جان خود و خانواده و همشهریان در خانه بمانند، گفت: مردم استان دو هفته با ما همکاری کنند تا بتوانیم بر این بیماری غلبه پیدا کنیم.

وی در ادامه هشدار داد که در صورت عدم رعایت مردم بیماری بصورت اپیدمی شدت بیشتری پیدا خواهد کرد که آن موقع کاری از دست کسی بر نخواهد آمد.

سلیمانی دشتکی افزود: متاسفانه هم اکنون بیمار کرونایی که فوت می کند باید غریبانه خاک شود و حتی خانواده و فامیل های نزدیک وی نمی توانند به مراسم ختم او بروند پس مردم رعایت کنند تا کمتر شاهد این صحنه های دلخراش باشیم.

وی در ادامه با اشاره به درخواست تعدادی برای بستن مبادی وردی گفت: مسافران ورودی به استان غالبا ایلامی هستند و ما نمی توانیم راه را بر روی ایلامی ها ببندیم این درحالی است که بارها خواهش کرده ایم که در این شرایط کسی به استان سفر نکند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =