شمار مبتلایان به کرونا در لبنان به ۲۴۸ نفر رسید

تهران- ایرنا- وزارت بهداشت لبنان روز یکشنبه اعلام کرد که شمار مبتلایان کرونا در این کشور به ۲۴۸ نفر رسیده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، وزارت بهداشت لبنان افزوده است: از روز گذشته (شنبه) تا یکشنبه ۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده است.

حسان دیاب نخست وزیر لبنان شنبه شب در خصوص آخرین اقدامات در مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت که ارتش و دستگاه‌های امنیتی برای اجرای قرنطینه و جلوگیری از خروج شهروندان از منازل، جز در موارد ضروری وارد عمل شدند.

وی افزود: از تمام نیروهای امنیتی می‌خواهم که برای جلوگیری از شیوع کرونا در ممانعت از خروج افراد از منازل شدت عمل بیشتری داشته باشند.

نخست وزیر لبنان با بیان این که تدابیر دولت لبنان متناسب با روند شیوع کرونا در لبنان و جهان شدت خواهد یافت، اضافه کرد: اقدامات دولت تا کنون برای جلوگیری از شیوع کرونا موفق‌آمیز بوده است.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافته، بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت کرده و اکنون بیش از ۱۸۴ کشور را درگیر کرده است.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =