افزون‌بر ۱۰ میلیون نفر توسط هلال احمر غربالگری کرونا شدند

همدان- ایرنا- سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۱۰ میلیون نفر در طرح غربالگری کرونای این نهاد پایش شده‌اند.

علی حیدری نجات روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های جمعیت هلال‌ احمر همدان افزود: بیش از سه هزار و ۵۰۰ جوان داوطلب در حال خدمت رسانی در این طرح ملی هستند.

وی اظهار داشت: در نتیجه غربالگری ها هفت هزار و ۵۵۰ فرد که دارای علائم ابتلا به ویروس کرونا از جمله تب بالا بوده اند، به مراکز درمانی منتقل شدند.

حیدری نجات با بیان اینکه اجرای طرح غربالگری در سراسر کشور از ۲۷ اسفند ماه آغاز شده است، اظهار داشت: استان همدان با شروع این طرح از سیزدهم اسفند، در کشور پیشتاز بوده است.

سرپرست سازمان جمعیت جوانان هلال احمر با بیان اینکه در مواجهه با ویروس های فراگیر، دولت ها نقش تسهیل‌گر دارند، از مردم خواست با محدود کردن مسافرت‌های برون شهری و توجه به خود مراقبتی، در کنار دولتمردان قرار بگیرند تا بساط این ویروس زودتر برچیده شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط قرنطینه، مدیریت نیازهای کودکان در خانه ها موضوع قابل توجهی است گفت: تلفن گویای ۶۴۲۷ به عنوان تلفن گویای قصه گو برای کودکان فعال است.

حیدری نجات افزود: کودکان سراسر کشور می‌توانند با برقراری تماس با این شماره تلفن، شنونده قصه‌های زیبای کودکانه باشند.

وی به برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره نقاشی و فیلم های بشردوستانه اشاره و اضافه کرد: برای آنکه در کودکان استرس ایجاد نکنیم، این برنامه ها را به صورت مسابقه اجرا نکردیم اما بعد از اتمام این وضعیت به صد نفر از شرکت کنندگان در جشنواره جوایزی اهدا می شود.

تاکنون ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۶۸۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و هفت هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha