انتقاد شهردار نیویورک از ترامپ:اگر اقدام نکنید مردم می‌میرند

نیویورک- ایرنا- شهردار نیویورک از عملکرد ترامپ در مهار گسترش ویروس جدید کرونا انتقاد کرد و گفت اگر اقدامی انجام ندهید، مردم خواهند مرد.

بیل دی بلاسیو روز یکشنبه در نطق مطبوعاتی خود پیش بینی وحشتناکی کرد و افزود اگر رئیس جمهوری ترامپ نسبت به شیوع ویروس کرونا اقدام فوری انجام ندهد، هزینه آن جان‌های مردم خواهد بود.

آمارها نشان می دهد ایالت نیویورک تاکنون ۱۵ هزار و ۱۶۸ مورد مبتلا به کرونا شناسایی کرده‌اند که تقریبا دوم سوم آن یعنی بیش از ۹ هزار نفر در شهر نیویورک قرار دارند.

به این خاطر، شهر به حالت تعطیل درآمده است و شهردار نیویورک می گوید انتظار ندارد به زودی، شرایط به حالت عادی بازگردد.

 دی بلاسیو تاکید کرد این یک واقعیت است، شرایط تنها بدتر می شود. بی اقدامی ترامپ، توانایی شهر را برای معالجه تعداد زیاد بیماران مختل کرده است. رئیس جمهوری آمریکا از نیویورک است و برای کمک به زادگاه خود هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

وی اظهار داشت که خواستار اعزام ارتش به خارج از کشور شده است و ترامپ نیز باید از قانون تولید دفاع استفاده کند تا دستگاه های تنفس برای بیماران مبتلا به این بیماری ساخته شود.

این اظهارات دی بلاسیو پس از آن مطرح می‌شود که ترامپ صبح یکشنبه در صفحه توئیتری خود نوشت ما با ایالت ها و فرمانداران بسیار خوب همکاری می کنیم.

اما شهردار نیویورک معتقد است نیروهای نظامی که آموزش های لازم برای امداد پزشکی را دریافت کرده اند باید به محل‌هایی که این بحران عمیق است همچون نیویورک، اعزام شوند. آنها بهترین سازماندهی لجستیکی را در کشور در اختیار دارند.

دی بلاسیو ترامپ را از اینکه ارتش را در پایگاه های نظامی محصور کرده است، مورد سرزنش قرار داد.

وضعیت بحرانی در ایالت‌های آمریکا به خوبی نشان می‌دهد دولت فدرال آمریکا در تصمیم گیری برای کاهش بحران ناشی از ویروس کرونا ضعیف بوده و حتی قادر نیست در داخل کشور تجهیزات مورد نیاز را فراهم سازد.

این شرایط روشن می کند که ادعای ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه جنگ طلب وی مبنی بر آمادگی برای کمک به ایران در حد لفظ است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم روز یکشنبه به اظهارات چندباره مقام‌های آمریکایی مبنی بر آمادگی برای ارسال کمکهای دارویی و درمانی در صورت درخواست ایران اشاره کردند و گفتند: صحبتهای آمریکایی‌ها جزو حرف های بسیار عجیب است زیرا اولاً خودشان دچار کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری هستند و برخی مسئولانشان صراحتاً از این کمبودهای وحشت‌آور سخن به میان آورده‌اند، بنابراین آنها اگر امکاناتی دارند به مردم خودشان برسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =