فرماندار: ۱۳۰ هزار تن از جمعیت همدان غربالگری کرونا شدند

همدان- ایرنا- فرماندار همدان گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار تن از جمعیت این شهرستان غربالگری کرونا شده و با اجرای این طرح افراد آلوده به ویروس کووید ۱۹ شناسایی و مراحل لازم درمان را طی می‌کنند.

حسین افشاری روز یکشنبه در بازدید از ستاد مردمی مقابله با کرونا خواستار کاهش سفرهای غیر ضروری درون شهری و برون شهری شد و تاکید کرد: ارتباط مستقیم مبتلایان با افراد آلوده بیشترین علت انتقال ویروس در همدان بوده است.

وی یادآوری کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان، فعالیت تمام اصناف به جز اصنافی که مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند ممنوع است و باید همه صنف‌ها این مصوبات را رعایت کنند.

افشاری از فعالان این ستاد قدردانی کرد و افزود: با صنوف متخلفی که این مصوبه را رعایت نکنند، برخورد می شود.

وی با قدردانی از اصنافی که خودجوش اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود کرده‌اند، خاطرنشان کرد: بسیاری از اصناف نیز داوطلبانه و آگاهانه به خاطر حفظ سلامت مردم فعالیت خود را تعطیل کردند.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: فعالیت ستاد مردمی مقابله با کرونا در آگاه سازی جامعه و جلوگیری از دامن زدن به شایعات تاثیرگذار است.

افشاری ادامه داد: در این شهرستان باید ضمن اطلاع رسانی در مورد این ویروس، فرایند آگاهی بخشی و ارایه مطالب آموزشی که محتوای آن مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی است نیز به صورت مستمر دنبال شود.

وی با اشاره به کاهش سفرهای شهری، گفت: در طرح غربالگری به عنوان اولویت دوم نظام سلامت، پس از درمان بیماران در شهرستان همدان پیشرو هستیم.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این استان تاکنون جواب آزمایش ۲۴۳ تن مثبت اعلام شده که ۱۴۹ نفر از آنها بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

منوچهر کرمی افزود: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.

وی با بیان اینکه روند ابتلا در این استان نسبت به روز گذشته نزولی بوده است اظهار داشت: تست کرونای ۱۹ نفر امروز در استان مثبت بوده که میزان ابتلا در روز گذشته ۲۷ نفر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =