جولان کرونا در شهرهای پرجمعیت آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ نفر دیگر در ۱۰ شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌ که از این تعداد، ۲۳ نفر مربوط به پنج شهر پرجمعیت استان است.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۳۳ مورد ابتلای جدید، آزمایش ۹ نفر در خوی، ۶ نفر در ارومیه، پنج نفر در میاندوآب، ۲ نفر در مهاباد  و یک نفر در بوکان به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته آزمایش سه نفر در شاهین‌دژ، سه نفر در سردشت، ۲ نفر در پیرانشهر، یک نفر در نقده و یک نفر در چالدران مثبت اعلام شده است.

وی بیان کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های تکاب، چایپاره، اشنویه، سلماس، پلدشت، ماکو و شوط گزارش  نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۱۵۰ نفر، بوکان ۶۰ نفر، خوی ۴۸ نفر و شاهین دژ ۲۹ و میاندوآب ۲۵ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۵ نفر در مهاباد، ۱۸ نفر در نقده، ۱۷ نفر در تکاب، ۱۱ نفر در سردشت و ۱۰ نفر در سلماس به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که کرونای هشت نفر در هرکدام از شهرستان‌های پیرانشهر و ماکو و ۶ نفر در اشنویه مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در چالدران، ۲ نفر در پلدشت و یک نفر در شوط به کرونا مبتلا شده‌اند.طی یک هفته گذشته در چایپاره و سه روز گذشته در ماکو، تکاب و شوط مورد مثبتی گزارش نشده‌است.

به گزارش ایرنا و طبق آمار، طی یک هفته گذشته مورد مثبتی در شهرستان چایپاره و سه روز گذشته در شهرستان های تکاب، ماکو و شوط مورد مثبت ابتلا به کرونا ثبت نشده‌است. 

به گزارش ایرنا ۴۲۸ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۳۱ نفر فوت کرده‌اند.

سهم آذربایجان‌غربی از مبتلایان کشوری حدود ۲ درصد و از فوت شدگان ۱.۸ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =