ویروس کرونا در تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام اختلال ایجاد نکرد

اهواز - ایرنا - مدیرکل‌ غله وخدمات بازرگانی خوزستان گفت: روند عملیات تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشوردر بندر امام با وجود خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، دچار اختلال نشده است.

خدارحم امیری زاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه روز اخیر با وجود تعطیلات نوروزی ، واردات کالاهای اساسی از طریق بندر امام ادامه داشته است و چندین فروند کشتی حامل کالا در اسکله اصلی بندر امام در انتظار تخلیه کالا هستند.
وی اظهارداشت:واردات روغن نباتی ، برنج ، گندم از بندر امام طبق برنامه تنظیمی سازمان بازرگانی دولتی ایران و اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان ادامه دارد و عملیات انتقال کالاهای اساسی به نقاط مورد نظر به صورت یکسره(بدون ذخیره سازی در انبارها) انجام می‌شود.
امیری زاده افزود: واردات و ذخیره سازی کالاهای اساسی با وجود فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه و غیرقانونی امریکا ادامه داشته و مردم اطمینان داشته باشند در سال ۱۳۹۹ با برنامه ریزی انجام شده هیچ کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور وجود نخواهد داشت.  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به واردات ۳۰۰هزار تنی شکر خام در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ به کشور از طریق بندر امام اظهار داشت:هم اکنون موجودی شکر خام در بندر امام وجود ندارد و شکر مورد نیاز کشور به واحدهای تصفیه صنایع نیشکر خوزستان و سایر کارخانه‌های قند و شکر انتقال یافته است.

وی همچنین از ضدعفونی کامل انبارهای کالاهای اساسی در بندر امام با نظارت اداره کل استاندارد با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و انجام اقدام‌های لازم برای جلوگیری از انتقال این ویروس مرگبار خبر داد.

آماده سازی سیلوهای خوزستان برای خرید تضمینی گندم و کلزا
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از آماده سازی سیلوهای استان برای شروع خرید تضمینی گندم و دانه روغنی کلزا خبر داد.
امیری زاده با اشاره به آمادگی این اداره کل برای خرید تضمینی ۱.۵میلیون تن گندم و ۷۰هزار تن دانه روغنی کلزا درخوزستان با مشارکت شبکه یکپارچه تعاون روستایی افزود: هماهنگی‌های لازم برای ذخیره سازی استاندارد گندم و کلزای تولیدی خوزستان انجام شده است.
عملیات برداشت گندم در خوزستان از نیمه دوم فروردین ، از مناطق جنوبی استان آغاز می شود و به بعد به مدت ۴۰روز ادامه دارد.
پیش بینی شده امسال ۱.۸میلیون تن گندم در استان تولید شود که از این میزان ۱.۶میلیون تن به نرخ تضمینی از کشاورزان گندمکار خوزستان خریداری شود.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶.۲ میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از ۲۰۰هزار میلیارد ریال ، از حیث کمیت و تنوع تولیدات رتبه نخست کشوری را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =