۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83724157
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲  واحد صنفی در بوکان پلمب شد

مهاباد- ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان با بیان اینکه به صنوف متخلف پیشتر هشدار داده شده‌بود، گفت: بازرسان این نهاد، به همراه نیروهای پلیس و اتاق اصناف در اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا، ۱۲واحد صنفی متخلف را پلمب کردند.

حسن عبدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا، ماموران از واحدهای صنفی در قالب چهار اکیب بازدید کرده و به مسوولان واحد صنفی تذکر کتبی داده شد ولی با این اوصاف و در شرایط حساس بهداشتی به تذکرها توجه نکرده و مغازه خود را باز کرده بودند.

وی ادامه داد: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان فعالیت تمام واحدهای صنفی جز مواردی که مایحتاج خوراکی مردم را تامین می‌کنند، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و هرگونه فعالیت ضمن پلمب جریمه تعزیرات حکومتی نیز درپی خواهد دشت.

وی با بیان اینکه این تعداد واحد در بعد از ظهر امروز، یکشنبه پلمب شد، افزود: نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان در روزهای آینده با همکاری نیروی انتظامی،سپاه، اتاق اصناف و دیگر ارگان های مربوطه تشدید خواهد شد و با متخلفان صنفی برخورد می‌شود.

وی گفت: تمامی واحدهای صنفی شهرستان با مصوبه ستاد پیشگیری و  مقابله با بیماری کرونا در بوکان که دومین شهر آلوده استان به شمار می‌رود، جز توزیع و عرضه کنندگان کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان تا ۱۵ فرودرین ماه جاری تعطیل است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان با اعلام اینکه این مصوبه در راستای حفظ سلامت مردم در حال اجرا شدن است و در روزهای آینده با شدت بیشتر انجام می‌گیرد، ادامه داد: برخی از واحدها بدون توجه به شرایط حساس در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فعالیت خود را با وجود مصوبه ممنوعیت ادامه دادند که بر این اساس، این بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد و با صنف متخلف برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

بوکان بعد از ارومیه دومین شهر آلوده آذربایجان‌غربی به لحاظ افراد آلوده به ویروس کرونا است.

طبق آخرین آمار تاکنون ۶۰ نفر در بوکان به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۴۱ نفر نیز با بهبودی ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =