۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۳
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83724150
۰ نفر

برچسب‌ها

درخواست هنیه برای آزادی زندانیان فلسطینی در عربستان

تهران- ایرنا- رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز یکشنبه از ملک سلمان پادشاه سعودی خواست تا فلسطینیانی که در این کشور زندانی شدند را آزاد کند.

به گزارش تارنمای حماس، «اسماعیل هنیه»  از پادشاه سعودی خواسته است که به دلیل شیوع کرونا و خطر ابتلای فلسطینیان زندانی در عربستان به این ویروس، آنها را آزاد کند.

در بخشی از بیانیه مطبوعاتی که حماس منتشر کرده، آمده است: آزادی فلسطینیان زندانی به یک ضرورت انسانی و ملی تبدیل شده است و همه ما اطمینان داریم که پادشاه درنگ نخواهد کرد.  

در همین ارتباط، خانواده‌های فلسطینیان زندانی در عربستان سعودی خواستار آزادی فرزندان خود شده و تأکید کردند که اتهامات وارده به آنها از سوی این کشور، واهی است.

پیش از این، مقام‌های جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرده بودند که شماری از اعضای وابسته به این جنبش به دست نیروهای امنیتی عربستان سعودی دستگیر شدند.

شمار افراد وابسته به حماس که در عربستان سعودی بازداشت شده‌اند بیش از ۶۰ نفر است. برخی بازداشت‌ شدگان از اعضای کمیته اجرایی و اعضای شورای مشورتی بوده‌اند.

مقام‌های سعودی دست خود را بر روی شرکت‌ها و نهادهایی گذاشته‌اند که متعلق به افرادی است که عضو حماس بوده یا مظنون به عضویت در حماس هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =