۶۰۰ هزار نفر از مردم چهارمحال و بختیاری غربالگری شدند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری از غربالگری ۶۰۰ هزار نفر از مردم این استان طی روزهای اخیر خبر داد وگفت: این اقدام با بهره‌گیری از درگاه الکترونیکی سلامت، سیب سلامت و طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا انجام شده است.

اقبال عباسی عصر یکشنبه در نشست با امام جمعه، اعضای شورای تامین، نمایندگان و منتخبان مردم استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در همین راستا هم اینک ۷۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده است که از این تعداد ۴۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری جزو ۵ استان با وضعیت مطلوب در خصوص شیوع ویروس کرونا است، تصریح کرد: این در حالی است که این شرایط می‌تواند ناپایدار باشد و به هر دلیلی امکان شیوع فراگیر ویروس در استان وجود دارد از همین رو باید آمادگی لازم در این خصوص وجود داشته باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری، با اشاره به آماده سازی ۸۰۰ تخت بیمارستانی و ۳ نقاهتگاه در استان، اظهار داشت: هم اینک کمبودی در خصوص تخت بیمارستانی وجود ندارد و امید است با تداوم همکاری مردم و مسئولان نیازی به زیرساخت‌های بیشتری شکل نگیرد.

عباسی خاطرنشان کرد: کمک‌های مالی به نسبت مناسبی نیز از محل منابع دولتی و  بخش خصوصی نیز ارائه شده که جای امیدواری دارد.

وی در ادامه با اشاره به تشدید کنترل مبادی ورودی استان، افزود: در ۲۱ مبدا ورودی استان پایگاه مستقر شده کنترل و نظارت بر ورود و خروج به استان انجام می‌گیرد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که بسیاری از اهالی این استان در استانهای همجوار سکونت دارند و در ایام عید به زادگاه خود برگشته‌اند و همین موضوع تردد خودرهای غیربومی را افزایش داده است.
عباسی تصریح کرد: با این وجود همواره اطلاع رسانی کرده که با توجه به شرایط فعلی به استان سفر نکنند چرا که با رعایت احترام و کرامت انسانی این افراد به خارج از استان هدایت می‌شوند و امکان میزبانی از آنها وجود ندارد.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون ۳۷۰ بیمار مشکوک به این ویروس شناسایی شده است که با نمونه‌گیری از این بیماران تاکنون ۷۰ نفر مبتلای قطعی به ویروس کرونا در استان شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

ویروس کرونا کووید ۱۹ نام دارد،این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =