آمار رفت وآمد در برخی مناطق هرمزگان به صفر رسیده است

بندرعباس - ایرنا - آمار رفت وآمد به استان حکایت از کاهش زیاد سفرهای نوروزی به هرمزگان دارد و در برخی مناطق این آمار به صفر رسیده است.

 جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  هرمزگان شامگاه یکشنبه در نشست هماهنگی فرمانداران و دستگاه های استانی کنترل مبادی ورودی استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: مردم با درک شرایط فعلی و به منظور حفظ سلامت خود و عزیزانشان از تردد غیر ضروری اجتناب کنند و ترددهای غیر ضروری بین منطقه‌ای و درون شهری را به صفر برسانند و در خانه های خود بمانند و از سفرهای خارج از استانی هم پرهیز کنند تا بتوان زنجیره شیوع کرونا را شکست.

سعید ناجی ادامه داد: برخی افراد آگاهانه یا از روی بی اطلاعی مقررات بهداشتی را زیر پا می‌گذارند و در نواحی که شاهد تمرد و شکستن حدود تعیین شده از سوی مسوولان بهداشت باشیم مجبور خواهیم شد تمهیدهای ویژه‌ای در آن حوزه‌ها  اتخاذ کنیم.

حفظ سلامتی مردم، شهروندان و جامعه اولویت اول ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان اظهار داشت: تمامی افراد باید از دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا پیروی کنند، همچنین صنوف، دستگاه‌ها، واحدهای تولید، کارخانه‌ها و تمام حوزه‌های که مشمول تبعیت از دستورکارهای بهداشتی هستند باید این دستورهای صادره از سوی وزارت بهداشت را به درستی انجام دهند.

وی یادآور شد: اما دستگاه‌های اداری که موظف به حضور در اداره‌ها بوده و در حالت آماده باش کامل قرار دارند باید آمادگی لازم را برای مقابله با هر شرایطی داشته باشند.

وی با بیان اینکه، اضافه کرد: با همه اقدامات صورت گرفته تا کنون همچنان نیاز به تشدید و تمدید فعالیت های پیشگیرانه در خصوص شیوع این بیماری هست و نیازمند دقت و تلاش بیشتر برای کمک به مجموعه بهداشت و درمان است.

نظارت و کنترل جدی و مستمر فرمانداران و دستگاه‌های متولی استانی بر مبادی ورودی ضروری است

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هرمزگان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، نظارت و کنترل جدی و مستمر فرمانداران و دستگاه های متولی استانی بر مبادی ورودی ضروری دانست و گفت: کنترل مبادی ورودی و خرجی  استان همچنان دنبال می شود و غربالگری در این مناطق با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت.

ناجی افزود: باید تا زمان که شرایط به حالت عادی بازنگشته تمامی تمهیدها در خصوص پیشگیری از انتشار ویروس کووید ۱۹ و بیماریی کرونا در استان با هماهنگی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اجرایی شود.

وی با تقدیر از کادر درمانی که در این روزهای سخت خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند، خاطر نشان کرد: از پزشکان و پرستان که بی وقفه در مراکز درمانی در حال ارائه خدمات هستند  تشکر میکنیم و قدردان زحمات آنها هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شنبه شب اعلام کرد: آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان تا دوم فروردین ماه ۱۴۶ نفر است که از این شمار ۱۲۶ نفر مرخص شدند و هشت نفر بستری هستند.

به گفته محمود حسین پور، در مجموع از ابتدای شروع اپیدمی بیماری های تنفسی تاکنون ۹۶۴ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری ها در مراکز درمانی هرمزگان بستری شدند که از این شمار ۶۰۹ نفر مشکوک به کرونا بودند و از آنها تست گرفته شد،‌ از این آمار ۱۴۶ نفر مبتلا به کرونا بودند که بیشترین آمار مربوط به بندرعباس با ۷۴ نفر مبتلا است.

از تعداد ۱۴۶ مورد مثبت در استان هرمزگان، ۳ نفر در حاجی‌آباد به بیماری کرونا مبتلا هستند.

بیش‌ترین آمار مبتلایان با ۷۴ مورد مربوط به شهرستان بندرعباس است.

در سایر شهرستان‌ها، کیش با ۳۱، قشم ۱۴، میناب۱۰مورد، بندرلنگه ۵ مورد، رودان ۳ مورد، پارسیان بستک هرکدام ۲ مورد، خمیر و جاسک نیز هرکدام یک مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

تاکنون ۴۰۳ نمونه نیز منفی اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =