حجم مسافران نوروزی در اصفهان ۷۱ درصد کاهش یافت

اصفهان– ایرنا– سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان از کاهش ۷۱ درصدی حجم مسافران ورودی به اصفهان از ۲۵ اسفند سال گذشته تا دوم فروردین نسبت به تعطیلات مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

حجت‌الله غلامی شامگاه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ارزیابی براساس آمارهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به دست آمد که در این مدت ۲۵۶ هزار و ۶۷۶ وسیله نقلیه به این استان وارد شده است.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اصفهان اظهارداشت : از این تعداد ۲۳ درصد کمتر از یک روز در استان اقامت داشتند و ۷۷ درصد بلافاصله اصفهان را ترک کردند.

به گفته وی  در این مدت ۲۵۲ هزار و ۵۶۲ وسیله نقلیه از اصفهان خارج شده است.

غلامی با اشاره به واقع شدن استان به دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر در  کشور گفت: بسیاری از خودروها از کمربندی‌ها و راه‌های خارج از محدوده شهری استان تردد می‌کنند.

وی از مردم اصفهان به لحاظ به حداقل رساندن میزان سفرهای خود و همچنین از مردم استان های همجوار که حجم سفرهای خود به این استان را کاهش دادند تقدیر و تشکر کرد.

سفرهای نوروزی با توچه به شیوع بیماری کرونا یکی از نگرانی های مهم مسوولان استان در این ایام بود بطوریکه استاندار اصفهان بارها اعلام کرد که این استان به دلیل مواجهه با بیماری کرونا مقصد خوبی برای مسافرت نیست.

عباس رضایی با توجه به ضرورت پیشگیری از انتقال ویروس و حفظ سلامت مردم استان و مسافران  تصریح کرد: هیچ کدام از مدارس، مسافرخانه ها، اردوگاهها، ورزشگاهها، مهمانسراها، زائرسراها، مراکز تفریحی و گردشگری استان مجاز به سرویس دهی به مسافران نیستند.

سخنگوی وزارت بهداشت آمار جدید مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ اصفهان  در ۲۴ ساعت اخیر ۸۷را  نفر ذکر و مجموع بیماران مبتلا به کرونا در این منطقه را تاکنون یک هزار و ۹۷۹ نفر اعلام کرد.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =