جاده‌های کوهستانی زنجان برفی و بارانی است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اعلام کرد: در حال حاضر بارش برف و باران در همه مسیرهای کوهستانی این استان جریان دارد.

جواد یوسفی شامگاه یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر سطح جاده های کوهستانی استان زنجان به دلیل بارش برف و باران لغزنده است.
وی تاکید کرد: بارش باران در جاده های زنجان - بیجار، زنجان - طارم، زنجان - دندی، زنجان - خدابنده، دندی - تخت سلیمان، زنجان - تهم - چورزق جریان دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: علاوه بر مسیرهای بیان شده تردد در جاده های خدابنده - همدان، سلطانیه به خدابنده، نیک پی - ماهنشان، ابهر - خدابنده  نیز برفی و بارانی و سطح این مسیرها لغزنده است.
یوسفی تاکید کرد:  با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان امشب سامانه بارشی خارج می شود.
وی اظهارداشت: هم اکنون تردد در آزادراه های استان زنجان به صورت عادی و روان جریان دارد، رانندگان از تردد های غیرضروری در جاده های کوهستانی استان خودداری کنند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مسافران و رانندگان در صورت وجود ضرورت برای تردد از طریق شماره ۱۸۱۶ مرکز راهداری استان زنجان از وضعیت جاده ها مطلع شوند.
یوسفی اضافه کرد: رانندگان و مسافران می توانند برای اطلاع از وضعیت جاده های دیگر استان های کشور از طریق سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱  مطلع شوند.
به گفته وی، اکیپ های راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی استان مستقر و در حال ارائه خدمات هستند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
علاوه بر این ۲۰ دوربین ثبت تخلف در آزادراه های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز وجود دارد که در ۲۴ ساعت از شبانه روز هکه تخلفات رانندگی را ثبت می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =