خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در سوم فروردین

سمنان- ایرنا- ثابت ماندن تعداد مبتلایان به کرونا استان سمنان برای دومین روز متوالی، هشدار جدی دادستان عمومی استان در مقابله با هر گونه اسکان و پذیرش مسافر،تجهیز ۱۰۰ تخت در نقاهتگاه های دامغان و خط تولید الکل ۹۰ درصد با ظرفیت یک تن الکل در روز از جمله مهم‌ترین خبرهای مربوط به کرونا در روز یکشنبه سوم فروردین بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، تا به حال ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و یکهزار و ۶۸۵ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۹۱۳ نفر بهبود یافته اند. از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز یکهزار  و ۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که آمار  استان سمنان  در ۴۸ ساعت گذشته تغییری نداشت و با تعداد قبلی ۶۴۵ نفر ثابت مانده است.

*

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ترخیص ۲۲۰ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر خبر داد و  با بیان اینکه در ۲ روز گذشته پاسخ نمونه‌های استان سمنان از انستیتو پاستور و وزارت بهداشت دریافت نشده،  افزود: از ابتدای اسفند ۹۸ تاکنون در مجموع یکهزارو ۱۹۰ تن  با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه داشتند که   ۶۹۶ تن بستری و به تدریج بیشتر آن ها ترخیص شدند.

*

شریف ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به این که هر گونه اسکان و پذیرش مسافران در سمنان ممنوع است گفت: هر گونه تخلف پیگرد قانونی دارد و با افراد متخلف با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد شد و طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی جرم محسوب شده و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

*

 علی اصغر مجد فرماندار دامغان گفت: تعداد ۱۰۰ تخت، به منظور قرنطینه و نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در دامغان ایجاد شد که در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد که به این منظور بیمارستان سیار  در یکی از سوله های این شهر، به منظور رفع کمبود تخت بیمارستانی ایجاد شده است.  

*

احسان عباسپور مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: خط تولید الکل ۹۰ درصد با ظرفیت تولید روزانه یک تن الکل در استان سمنان راه‌اندازی شد و  با راه‌اندازی این خط تولید با کمک اداره‌کل تعاون روستایی استان سمنان نیاز استان به الکل به عنوان محلول ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا تامین خواهد شد. برای این خط تولید  ۲۵ میلیارد ریال  سرمایه گذاری شده است و مواد اولیه آن توسط کارخانه قند شاهرود تامین می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha