کاهش ۵۰ درصدی شمار کارکنان دستگاه‌های اجرایی مرکزی تا ۱۵ فروردین‌ماه

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در راستای کمک به کاهش شیوع ویروس کرونا، شمار نیروهای خود را تا پانزدهم فروردین ماه در روزهای کاری، حداقل ۵۰ درصد کاهش دهند.

سید «علی آقازاده» عصر یکشنبه در نشست مشترک قرارگاه پدافند زیستی و ستاد مدیریت بحران استان مرکزی در اراک افزود: ادارات از پنجم تا ۱۵ فروردین ماه جاری در راستای مقابله با این بیماری باید مانند شیوه روزهای انتهایی سال قبل عمل کنند.

وی تاکید کرد: کاهش ۵۰ درصدی نیرو باید به شرطی باشد که به وظایف قانونی لطمه‌ای وارد نشوند و فرمانداران نیز باید بر این مصوبه نظارت دقیق داشته باشند.

استاندار مرکزی ادامه داد: ساعت اداری کاری ادارات تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و هرگونه تغییر اطلاع‌رسانی می‌شود.

آقازاده عنوان کرد: کنترل مبادی ورودی و خروجی به استان مرکزی باید با جدیت تمام دنبال شود و فرمانداران نیز در این خصوص وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اصناف غیرضرور باید تا ۱۵ فرودین ماه جاری تعطیل باشد که در استان مرکزی بازار، مراکز تجاری بزرگ و اصناف غیرضرور شامل می‌شود و نظارت‌ها در این راستا با جدیت اعمال شود.

در نشست مشترک قرارگاه پدافند زیستی و ستاد مدیریت بحران استان مرکزی، فرمانداران شهرستان‌های مختلف این استان از طریق ویدیوکنفرانس آخرین وضعیت و اقدامات خود در خصوص کرونا ویروس را ارایه دادند.

۸۸۲ نفر تاکنون در استان مرکزی  به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۵۴۴ نفر از بیماران کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و ۱۲۸ بیمار نیز در بیمارستان‌ها مراحل درمانی را سپری می‌کنند.

تاکنون ۵۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =