۲ نقاهتگاه برای بیماران مبتلا به کرونا در مهاباد راه‌اندازی می‌شود

مهاباد-ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: ۲ نقاهتگاه برای بیماران بهبودیافته مبتلا به کرونا در این شهرستان تجهیز و راه‌اندازی می‌شود.

ایرج شجاعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از این نقاهتگاه‌ها که در نزدیکی ورزشگاه آزادی این شهر قرار دارد، دارای چهار اتاق بوده و برای ۱۸ نفر ظرفیت دارد و پس از ضدعفونی شدن آماده پذیرش بیماران بهبودیافته مبتلا به کروناست.

وی اضافه کرد: یک نقاهتگاه دیگر نیز پیش‌بینی شده که اکنون مشکل گازرسانی و وسایل گرمایشی دارد که به زودی این مشکل نیز رفع شده و برای پذیرش بیماران بهبودیافته به کرونا آماده‌سازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لازم نیست هر بیمار بهبودیافته‌ای به این نقاهتگاه‌ها منتقل شود، افزود: این نقاهتگاه به منظور نگهداری از بیماران بهبودیافته کرونا به مدت ۲ هفته بوده که امکان مراقبت از آنها در منزل وجود نداشته باشد، راه‌اندازی شده است.

فرماندار مهاباد گفت: در این ۲ نقاهتگاه نیز امکان عیادت نزدیکان از بیمار میسر نیست و افراد می‌توانند از طریق تماس‌های تصویری و تلفنی با نزدیکان خود ارتباط داشته باشند.

وی با اشاره به تندشدن شیب نمودار بیماری کرونا در مهاباد اظهار داشت: با مثبت اعلام‌شدن جواب آزمایش هفت نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کرونا در این شهرستان به ۲۴ نفر رسید.

وی بیان کرد: از مجموع ۲۴ مورد مبتلای به بیماری کرونا در این شهرستان ۱۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان امام خمینی (ره) ترخیص شده‌iند.

وی  اضافه کرد: هم‌اکنون ۱۱ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد در رابطه با بیماری کرونا بستری هستند که از این تعداد ۲ نفر آنان در بخش آی سی یو و ۹ نفر بعدی هم در بخش عادی ایزوله تحت مراقبت کادر درمانی قرار دارند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

تاکنون ۳۹۵ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۲۷ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha