واحدهای صنفی غیرضروری مهریز در صورت فعالیت پلمب می‌شود

یزد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مهریز گفت: برای پیشگیری از ویروس کرونا تمامی واحدهای صنفی غیر‍ضروری شهرستان تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری تعطیل است و در صورت تخلف از این تصمیم طبق مقررات پلمب می‌شود.

رضا زارع زاده عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا فقط نانوایی ها، قصابی  ها، لبنیاتی هاو سوپرمارکت ها، مرغ و ماهی فروشی‌ها، خواربارفروشان، عطاری‌ها، میوه فروشی‌ها، فروشندگان برنج و حبوبات، عمده فروشی موادغذایی، تجهیزات پزشکی، آپاراتی‌ها و  آژانس‌های تاکسی تلفنی دایر است.

وی ادامه داد: هرگونه تخلف و بی‌توجهی به مقررات توسط صاحبان صنوف و کسبه پذیرفته نیست و باید همه طبق مقررات وظایف خود را در مبارزه با کرونا انجام دهند.

رییس اتاق اصناف مهریز ۲۹ اسفندماه سال ۹۸ به ایرنا گفته بود:  ۱۸ واحد صنفی به خاطر بی توجهی به مقررات بهداشتی مبنی بر تعطیلی محل های کسب در پیشگیری از ویروس کرونا شناسایی و طبق مقررات پلمب شد.

زارع زاده  افزود: این واحدها بر خلاف مصوبه ستاد شهرستانی پیشگیری و مقابله با کرونا فعالیت داشتند و تمامی واحدهای صنفی و کسبه باید برای پیشگیری از این بیماری موظف به رعایت مقررات و تعطیلی محل کسب تا پنجم فروردین ماه ۹۹  هستند، پس از آن تعطیلی واحدهای صنفی تا ۱۵ فروردین ماه تمدید شد.

مهریز ۲ هزار  و ۳۰۰ واحد صنفی دارد و  مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد امروز گفت: با ابتلای ۸۴ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به بیماری کرونا در استان، مجموع مبتلایان این ویروس به ۷۲۵ نفر رسید.

ابراهیم سلمانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا ساعت ۱۴ دیروز ۲ هزار و ٨٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

وی از جان باختن ٦١ نفر از مبتلایان به کرونا تاکنون در استان خبر داد که ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته است .

این مسوول همچنین از بهبودی و ترخیص هزار و ١٧٠ (۵۶ درصد) بیمار از زمان شیوع ویروس کرونا تا ساعت ۱۴ دیروز در استان خبر داد.

سلمانی گفت: برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، مردم  از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی خودداری کرده و در خانه بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =