هند براساس اصول خود تلاش کند تا تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران کاهش یابد

تهران- ایرنا- بازیگر، فیلمساز و کارگردان سرشناس هند در نامه‌ای به سوبرامانیام جایشانکار ((Subrahmanyam Jaishankar وزیر امور خارجه هند با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، تاکید کرد که در این شرایط بدلیل تحریم‌های غیر عادلانه آمریکا، حتی ایران نمی‌تواند از منابع مالی خود در جهت تجارت مشروع استفاده کند و از این رو هند باید در جهت حمایت از ایران برای کاهش تحریم‌ها حرکت کند.

اکبرخان در نامه خود، ایران را  یک کشور بزرگ با سابقه تمدنی، تاریخ غنی و میراث فرهنگی از ۷۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح  معرفی می کند که در کنار هند به عنوان یکی از قدرت های معاصر و بزرگترین دموکراسی، جهان، می توانند از طریق همکاری‌های چند جانبه اقتصادی آینده بزرگی را رقم بزنند.

وی با ابراز تاسف از کاهش مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و هند ظرف سالهای اخیر، تصریح می کند که این امیدواری وجود دارد که دوکشور ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری کار با یکدیگ را به دو برابر افزایش دهند. وی معتقد است همکاری دوملت بزرگ ایران و هند می تواند توازن رادر جنوب آسیا در ارتباط با شرق و غرب این قاره برقرار کند.

این کارگردان هندی با این تعبیر که تحریمهای ناعادلانه آمریکا علیه ایران، بیشترین تحریم‌های اعمال شده علیه یک کشور در جهان است، خاطرنشان کرد: این وضعیت کار ایران برای مبارزه علیه کرونا را سخت‌تر می کند و حتی ایران نمی تواند ازمنابع خود برای تجارت مشروع و حتی خرید دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کند.

وی افزود: حتی کشورهایی که مخالف این تحریم‌ها هستند نیز مجبور به اعمال تحریم‌های غیر انسانی آمریکا شده اند.

اکبرخان در این نامه تاکید کرد: هند براساس اصول و آموزه‌های خود باید با بی عدالتی علیه انسان‌ها مقابله کند و برای برابری انسان‌ها تلاش نماید و از این‌رو این کشور باید از ایران در این شرایط حمایت کند تا در تحریم‌های غیرعادلانه علیه ایران تجدید نظر شده و کاهش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =