ورود و خروج خودرو به کردستان ۳۷ درصد کاهش یافت

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور ورود و خروج خودروها به داخل این استان در طرح نوروزی از کاهش ۳۷ درصدی برخوردار شده است.

دانش زندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با مراجعه به آمار از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۲ فروردین ۱۳۹۹ ترددهای انجام شده در تمامی محورهای این استان با ۳۷ درصد کاهش به نسبت مشابه یک سال گذشته خود به یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۸ مورد رسیده است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۱۸۶ هزار و ۸۰۹ خورود از استان خارج شده اند که این آمار نیز در مدت مشابه یک‌ساله خود از ۲۵ درصد کاهش برخوردار است.

زندی یادآور شد: همچنین آمار خودروهای ورودی به این استان در این مدت با ۳۳ درصد کاهش به ۱۸۹ هزار و ۸۰۹ دستگاه رسیده است.

از ظهر شنبه دوم فروردین تا ظهر یکشنبه سوم فروردین، ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدند و تعداد بیماران از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۲۳۸ نفر رسید.

تاکنون ۶۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که ۲۳۸ نمونه مثبت و ۳۷۰ نمونه هم منفی بوده و جواب آزمایش ۵۴ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۸۵ نفر، بانه ۵۱ نفر، سنندج ۴۱ نفر،  قروه ۱۷ نفر، بیجار ۱۴ نفر، کامیاران ۱۱ نفر، دیواندره ۱۰ نفر، مریوان ۶ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوتی ها اضافه شدند.

از کل فوت شدگان ناشی از ابتلای به ویروس کرونا ۱۲ نفر در شهرستان سقز، سه نفر سنندج، سه نفر قروه، پنج نفر بانه، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در کامیاران و یک نفر در مریوان بستری بودند.

از ظهر دیروز تا امروز، یک هزار و ۲۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر رسید.

هفت  هزار و ۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند و با جانباختن ۱۲۹ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به یک هزار و ۶۸۵ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =